Panorāma

Eiropas Savienība vēlas, lai Ukraina turpina reformas

Panorāma

Latvijā atklāj 68 Covid-19 gadījumus

Labo darbu nedēļa ilgst visu gadu

Skolēns Elvis no Ādažiem kļuvis par smagi slima zēna Dominika pirmo draugu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Brīvprātīgā darbs vasaras nometnē Elvim Jonasam devis iespēju kļūt par pirmo draugu kādam mazam zēnam, kuram saslimšana liedz iet, skriet vai runāt. Taču tas netraucē abiem tikties un reizē mācīties vienam no otra. Pat tauriņš, kurš uzlaižas uz mazā Dominika rokas, kļūst par jaunu sarunu tematu.  

Mazais zēns ratos ir Dominiks. Lielais, kurš ratus stumj – Elvis. Viņi nav ne brāļi, ne radi. Viņi ir draugi.

Elvis mācās Ādažos, spēlē čellu un florbolu. Dominiks dzīvo Rīgā un ir mazliet miegains pēc osteopāta apmeklējuma. Abi iepazinās vasaras nometnē Skultē, kur Elvis bija brīvprātīgais.

“Es viņam masēju rociņu, tas viņu ļoti nomierina, jo tad viņš jūtas drošāk. Stāstu viņam daudzas  lietas. Nometnē viņš sēdēja savā krēsliņā, viņam uzlaidās tauriņš uz rociņas, un tad es viņam stāstīju par taurentiņiem,” atceras Elvis.

“Mēs ar Elvi iepazināmies nometnē “Tauriņu vasara”. Un tā ir brīnišķīga pieredze, jo Dominikam Elvis ir pirmais draugs!” saka Dominika mamma Arina Brūvere.

“Dominikam ir reta ģenētiska saslimšana, un Dominikam ir smagi fiziski, kustību traucējumi. Es domāju, ka viņš visu saprot. Es tam no sirds ticu,” pārliecināta mamma Arina.

“Ir brīži, kad es viņam palīdzu. Dažreiz viņš sāk raudāt no nekā. Bet paiet desmit minūtes un pāriet,” stāsta Elvis.

“Ieguvēji ir viņi abi. Un tas arī viņu abu dzīves kaut kā maina,” spriež Arina.

Elvja mamma dažādās aktivitātēs iesaistījusi visu ģimeni.

“Mana vēlme bija iemācīt bērniem darīt labas lietas. Nu jau ir trešais gads, kopš piedalāmies palīdzēsim.lv nometnēs, kur mērķis ir saliedēt ģimenes. Esam palīdzējuši ne tikai bērniem ar īpašām vajadzībām, esam arī palīdzējuši atjaunot māju pēc ugunsgrēka,” stāsta Elvja mamma Daira Jonase.

“Cilvēkus es redzu labus. Bet daži ir atšķirīgi. Ja nebūtu atšķirīgi, nebūtu tik interesanti,” spriež Elvis.

“Labi darbi ir tad, kad tu kādam izpalīdzi, izdari kaut ko labu. Tikpat labi klasē vari kādam iedot zīmuli. Tas arī skaitās labs darbs,” skaidro Elvis.

Elvis grib kļūt par profesionālu florbola spēlētāju. Dominikam viņš novēl pievērsties mūzikai un spēlēt kādu instrumentu. Ja vajadzēs palīdzību, nav problēmu. Draugs būs viena zvana attālumā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti