Skolēni no fizikas olimpiādes Dānijā pārved divas bronzas medaļas

Latvijas izlase guvusi panākumus 44. starptautiskajā fizikas olimpiādē Kopenhāgenā, lsm.lv uzzināja Latvijas Universitātes (LU) Fizikas un matemātikas fakultātē.

Talantīgie skolēni no vairāk nekā 80 pasaules valstīm no 7. līdz 15. jūlijam bija sabraukuši Dānijas galvaspilsētā uz 44. starptautisko fizikas olimpiādi. Latvijas pārstāvji izcīnījuši divas bronzas godalgas un saņēmuši arī atzinības rakstus.

Sacensības risinājās divās kārtās. Teorijas kārtā skolēni rēķināja Dānijas ciematā Maribo nokritušā meteorīta trajektoriju, projektēja plazmonisko tvaika ģeneratoru un iedziļinājās klimata vēsturē, kas iespiedusies Grenlandes ledus segas gadskārtās. Divas dienas vēlāk skolēni ķērās klāt eksperimentiem, kuros noteica saules elementu izdevīgākos slēgumus un pašu rokām mērīja viļņu ātrumu gaismas vadā. Savu darbu paveikuši, jaunieši devās ekskursijās, sporta spēlēs un citos sadraudzības pasākumos kopā ar 380 visu rasu un kontinentu vienaudžiem. Komandas darbu noslēdza to vadītāji, kas rūpīgi laboja savu skolēnu darbus un aizstāvēja vērtējumus apelācijā. Svinīgā noslēguma ceremonijā ar medaļām tika apbalvoti aptuveni divsimt labākie sacensību dalībnieki.

Latvijas pārstāvji Māris Seržāns no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 12. klases un Sergejs Blakunovs no Dauvgavpils krievu liceja 11. klases tika apbalvoti ar bronzas godalgām, savukārt Rūdolfs Treilis no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 10. klases un Luka Ivanovskis no Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas 11. klases tika pie atzinības rakstiem.

Māris Seržāns fizikas olimpiādes pēdējā dienā jau devās tālāk uz Starptautisko bioloģijas olimpiādi Bernē.

Latvijas jauno fiziķu komandu sacensībām gatavoja viņu skolotāji, Latvijas Universitātes (LU) studenti un mācībspēki. Pirms pašas lielās olimpiādes uzdevumu risināšanas iemaņas tika pieslīpētas Latvijas un Austrālijas izlašu kopīgajā treniņnometnē, kas jau otro gadu pēc kārtas norisinājās Rīgā, LU Fizikas un matemātikas fakultātē.

Starptautiskās fizikas olimpiādes uzdevumu tulkojumi latviešu valodā: http://ej.uz/ipho2013.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti