Pasaules panorāma

Latvija neseko Lietuvas boikotam pret Astravjecas AES

Pasaules panorāma

ASV nemierus izmanto un izsmej Vašingtonas pretinieki

Sīrieši raduši mājas Tallinā

Sīrieši raduši mājas Tallinā un savā restorānā iepazīstina ar sīriešu kultūru

Molhams Katana Tallinā ar restorānu stāsta par sīriešu kultūru, un pagaidām gan viņš, gan viņa darbinieks Amers par atgriešanos Sīrijā nedomā.

Tallinas restorāns, kas nodēvēts arābu pasakas varoņa “Alibabas” vārdā, parasti būtu apmeklētāju pilns, taču šis ir cits, joprojām vīrusa laiks.

Molhams Katana ir restorāna īpašnieks, sīrietis, kurš jau deviņus gadus dzīvo Igaunijā. Apprecējies, audzina bērnus, iepriekš strādājis dažādās kompānijās un tad nolēmis mainīt dzīvi, sākt ģimenes biznesu, atverot visā Tallinā pirmo sīriešu virtuvi.

“Protams, sīriešu kultūra šeit ir kaut kas pilnīgi atšķirīgs, taču tad, kad sāku šo biznesu, es absolūti nesaskāros ne ar kādiem jautājumiem, kādēļ to daru un kādēļ tas vajadzīgs, vai, ka es neesmu igaunis. Nē, nē, nē! Viss bija ļoti atvērti un vienkārši,” atcerējās Molhams Katana.

Gan ar ēdienu, gan restorāna interjeru un mūziku, kas skan restorānā, Molhams Katana stāsta par sīriešu kultūru. Pie sienas redzamas fotogrāfijas no Damaskas un Alepo, bet izrādās, ka vismaz gatavošanai nepieciešamais nemaz nav tik tālu jāmeklē.

“Te ir daudzi veikali, kas tirgo arābu pārtikas produktus, arī Somijā, Latvijā. Mēs te paši mēģinām tikt galā,” stāstīja Molhams Katana. “Mums ir vajadzīgas garšvielas, pipari, rieksti, rīsi, mērces, kas ēdienam piedod pikantumu un īpašu garšu.”

“Alibaba” palika atvērts arī vīrusa krīzes pīķa laikos, taču klientu skaits būtiski ir krities, tagad vairāk pieņem pasūtījumus pa telefonu un līdzņemšanai.

Bet virtuvē saimnieko Amers Ammars - tapis humuss no turku zirņiem, kas ir viens no populārākajiem pasūtījumiem Tallinā, un uz iesmiem čurkstinās jēra gaļa. Nekas nav gādāts no veikalu pusfabrikātiem, viss tiek gatavots tepat.

Amers Igaunijā ir nonācis pavisam nesen. Bijis jūrnieks, un kara dēļ vairs nav varējis atgriezties Sīrijā. Sākumā meklējis patvērumu Zviedrijā, bet tad nosūtīts uz Igauniju.

“Ir normāli. Ir labi... labāk, protams, nekā Sīrijā,” atzina Amers. Tomēr viņam no Sīrijas pietrūkst “pilnīgi viss – laikapstākļi, vietas...”

“Nav tā, ka visi sīrieši prot gatavot ēst. Daudziem nav laika vai vienkārši nepatīk darboties virtuvē, tā vietā patīk ēst un viss. Bet man tiešām šis darbs patīk,” stāstīja Amers.

Gan Amers, gan Molhams turpina aktīvi interesēties par to, kas notiek Sīrijā, taču par atgriešanos vismaz pagaidām pat nedomā. Igaunija šobrīd ir viņu mājas, tāpat kā tiem arābu draugiem, kuri viņus mēdz apciemot arī no Latvijas un Lietuvas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti