Dienas ziņas

Spāru svētki Kuldīgas mākslas un radošajā klasterī

Dienas ziņas

Kas jāuzlabo iekļaujošajā izglītībā?

Zēna interese par ugunsdzēsības depo

Sešgadīgais Emīls apceļojis visus 92 ugunsdzēsības depo Latvijā

Gada laikā Emīls Apsāns pabijis 92 ugunsdzēsības depo – tik liela interese par glābēju ikdienu var būt arī sešu gadu vecumā. Arī citiem interesentiem ir iespēja uzzināt, kas notiek Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) depo.

Sešgadīgais Emīls viesojoties Valkas depo jau trešo reizi, un tur viņš jūtas teju kā mājās. Puisēns pārzina visas glābšanas dienesta automašīnas un tajās ievietoto aprīkojumu. Viņš zina pastāstīt, kā glābējiem jārīkojas dažādas situācijās un kāds aprīkojums jāpielieto.

Interese par glābēju darbu puisēnam radusies divarpus gadu vecumā pēc ugunsdzēsības muzeja apmeklējuma. Pēc tam maijā atvērto durvju dienu ietvaros apmeklējis pirmo Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta depo. Un tad jau radās izaicinājums apciemot visus 92 glābšanas dienesta posteņus Latvijā.

“Tā mēs divatā apceļojām visu Latviju, iepazinām to. Un tas ir liels pluss – apskatījām daudzas skaistas vietas. Mēs atbalstām viņa vēlmes tagad. Kā būs vēlāk, nezinām, bet tagad ļaujam augt šajā vidē,” stāsta Emīla mamma Baiba Jaunzeme-Pētersone.

Ikreiz, dodoties uz kādu no depo, Emīls mugurā velk Vācijā izgatavoto ugunsdzēsēju tērpu. Puisēnam ir arī pašam savas šļūtenes, savs glābēju cirvis, cimdi un karabīnes.

Arī mājās Emīlam visas rotaļas ir saistītas ar glābēju darbu. Viņam ir neskaitāmas spēļu ugunsdzēsēju automašīnas, pašam savas glābšanas depo un pat gulta ugunsdzēsēju automašīnas formā.

Arī glābēji atzīst – prieks, ka ir šādi bērni, kuri ar tik lielu entuziasmu iepazīst glābšanas dienesta ikdienas darbu, ir gatavi apceļot visus Latvijas depo un gaidīt pat piecas stundas līdz glābēji atgriezīsies no izsaukuma.

“Protams, liela interese par tehniku, to parādījām, visu izskaidrojām. Ja puikam būs interese līdz vecumam, kad jāiet dienestā, tad tā varētu būt jaunā maiņa,” saka VUGD Valkas daļas komandiera vietnieks Arturs Seņkāns.

Latvijas depo ir atvērti arī citiem interesentiem, vien pirms apmeklējuma vēlams pieteikties. Kamēr mazākie iepazīsies ar glābšanas dienesta aprīkojumu un automašīnām, pieaugušajiem būs iespēja uzzināt vairāk par ugunsdrošību, dūmu detektoru lietošanu un pareizu apkures ierīču uzturēšanu. Šajos apstākļos gan jāatceras par valstī spēkā esošajiem Covid-19 epidemioloģiskajiem ierobežojumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti