Septiņi #radiofanāti par darbu Latvijas Radio. Tas nav nekas antīks!

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Latvijas Radio strādā fanāti. Tā atzīstas gan virkne Radio darbinieku, gan par to liecina jaunuzsāktā kampaņa #RadioFanāti par godu sabiedriskā medija 94. gadadienai. Piedāvājam ieklausīties septiņu Latvijas Radio dažādu kanālu un profesiju darbinieku motivācijā strādāt šajā medijā. 

ĪSUMĀ:

1. Normunds Putniņš, Latvijas Radio Kompjūtertehnoloģiju daļas vadītājs

"Radio uz fanātisma bāzes balstās tāpēc, ka te cilvēki vai nu atnāk, drusku pastrādā un aiziet, vai arī paliek. Jo ir kaut kāda tāda misijas apziņa, kaut kas tāds. Te tu saproti, priekš kam tu to visu esi taisījis. Tur ir tāds fanātisms," par saviem kolēģiem stāsta Putniņš. 

 

2. Māra Rozenberga, Latvijas Radio Ziņu dienesta vecākā korespondente

"Kad man saka: “Tu jau septiņus gadus strādā Radio – diezgan ilgi vienā darba vietā,” un es saku: “Bet patiesībā man katru dienu ir cits darbs. Tikai juridiski darba vieta ir viena un tā pati, bet es katru dienu daru kaut ko pavisam citu.” Kurā darbā vēl es varētu skatīties, piemēram, dienas laikā teātra izrādi no viena gala līdz otram tikai tāpēc, ka režisors var runāt tikai pēc teātra izrādes? Man vajag viņu sižetam. Un es sēžu, un es skatos to teātra izrādi. Nu, kolosāli! Tas ir mans darbs.

Un zini, kas vēl man rada prieku? Pilnīgi ar darbu nesaistīta lieta, bet es visur braucu ar riteni. Un radio ir tā brīnišķīgā lieta atšķirībā no televīzijas, nav jāņem līdzi operators ar kameru. Tu vari visur braukt viens ar riteni un savu diktofonu. Ar riteni var pārvietoties visātrāk pilsētā, un tad es vienmēr jūtos tāda diezgan enerģiska un labi izvingrojusies. Un tā arī ir lieliska darba daļa," stāsta žurnāliste. 

 

3. Līna Rudzone, Latvijas Radio 2 programmu vadītāja

"Kopš 2015. gada 11. maija šī ir mana sapņu vieta. Šis ir mans darbs, un darbs, ko es mīlu visvairāk," saka Rudzone. Par pirmo dienu ēterā viņa atminas: 

"Mans pirmais ēters bija, es atceros, ka tas bija maijs, tas bija maija noslēgums. Es tikko biju pāris nedēļas bijusi praksē, darot daudz un dažādus ārpusētera darbus. Un tad man teica, ka man ir iespēja tagad vienreiz pamēģināt, kā tad tas ir – runāt tiešajā ēterā. Man iedeva stundu laika. Tā sajūta! Es atceros, ka es pirms tam piezvanīju mammai, es piezvanīju radiem, draugiem. Es teicu: ”Lūdzu, pulksten trijos un piecās minūtēs pēc Latvijas Radio ziņām slēdziet iekšā un klausieties mani! Klausieties mani!” Tā sajūta bija neaprakstāma! Tas bija tāds uztraukums! Es tiešām atceros, ka man rokas trīcēja. Es gribu pacelt to mikrofonu, un man tiešām rokas trīc, un balss trīc. Un tiešām tā čiepstošā balss, kas tur toreiz bija, tad, kad man vēl nebija nostādīta balss. Kad es vēl nezināju ne par kādām runas nodarbībām un neko tādu, tādā profesionālā līmenī bija tā pirmā pieredze. Tas bija tiešām satraucoši, bet tas bija īpaši. Es biju tiešām ļoti, ļoti priecīga un pateicīga, ka man tāda iespēja ir. Man, protams, pašai šķita, ka man ir sanācis nenormāli labi, ka tas viss izklausās forši. Tur bija mazliet satraukums. Mamma un visi arī zvana un saka – malacis, cik labi! Protams, ka tagad, paklausoties šo ēteru, es domāju: “Ak, jel! Kā vispār kāds man ticēja, ka no manis kādreiz kaut kas sanāks”.

 

4. Andrejs Hutorovs, Latvijas Radio 4 – ''Doma laukums'' programmu vadītājs

"Radio joprojām ir jauns, spēcīgs, es teiktu - tāds superzellis, kas joprojām daudziem patīk. Un TNS reitingi arī to apliecina. Lai cik tur nebūtu… Cik? Deviņdesmit četri, ja? Tik maz. Tik un tā mēs esam vajadzīgi, interesanti. Un katru dienu šeit notiek kaut kas pavisam jauns. Te nav rutīnas. Katru dienu kaut kas mainās," stāsta Hutorovs. 

 

5. Arita Grīnberga, Latvijas Radio 1 raidījuma “Monopols” vadītāja

"Kad tu strādā medijos - radio, televīzijā, - kur tu īstenībā neredzi savu klausītāju, nav jārunā tādam milzīgam pūlim. Man ir jārunā vienam konkrētam cilvēkam. Tad, kad tu runā vienam konkrētam cilvēkam, tad mājās sēdošais vai automašīnā, vai kur nu katrs ir, viņš uztver, ka tas ir man. Šis cilvēks runā man," par savu darbu stāsta raidījuma vadītāja.

 

6. Maruta Rubeze, Latvijas Radio 3 ''Klasika'' programmu vadītāja

"Es domāju, ka radio vēl aizvien nav nekas tāds antīks un ka tas, tāpat kā viss pārējais attīstās. Šeit vienmēr ir dažādu paaudžu cilvēki. Tas arī pašam ļauj nesajust savus gadus," stāsta Rubeze. 

 

7. Raimonds Pauls, Latvijas Radio Skaņu ierakstu daļas mūzikas ierakstu konsultants

"Te izauga daudzi talantīgi žurnālisti. Un strādāja… Pie daudz kā vajadzēja atgriezties. Ļoti stingra kontrole savā laikā bija attiecībā uz diktoriem, kurus speciāli trenēja. Neļāva jebkuram iet pie mikrofona. Ar tādu dikciju kā man noteikti neļautu iet pie mikrofona. [..] Ja tā paskatās tur tā uzmanīgi tajā vēsturē, tad viss te ir caur to Latvijas Radio gājis. Vēlāk dabīgi parādījās televīzija. Tad televīzija daudz ko pārņēma. Bet pamatā Radio jau bija visam pamats. Visam." Tā darbu Latvijas Radio raksturo maestro un radio konsultants Raimonds Pauls. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti