Monopols

Latvijas labākā skvoša spēlētāja Ineta Mackeviča

Monopols

Zane Dombrovska: Esmu attiecībās ar savu profesiju – ar aktrisi un mūziķi sevī

Latvijas TV raidījumu vadītāja, arī brīvprātīgā darba veicēja Ramona Salmiņa

Sarunas ar mirstošiem cilvēkiem lika pārvērtēt dzīvi - brīvprātīgā un LTV seja Ramona Salmiņa

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Pat tad, kad cilvēks zina, ka viņš mirs, viņš var dzīvot. Šādas atziņas iedvesmota, viņa dara savu brīvprātīgo darbu, bet ikdienā smaida TV ekrānā, lai ziņotu par labu laiku. Tāda ir Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumu vadītāja Ramona Salmiņa.

Stāstot par savu brīvprātīgās darbu, Ramona Salmiņa Latvijas Radio raidījumā "Monopols" atzina, ka viņa apmēram reizi nedēļā dodas uz slimnīcu pie smagi slimiem onkoloģiskajiem pacientiem. 

"Esmu līdzās, uzklausu, parunāju, reizēm izvedu ārā, jo bieži vien pacienti ir tādā stāvoklī, kad paši to nevari izdarīt. Reizēm dāvāju siltu apskāvienu. Ticiet man, ir daudzi cilvēki, kuri gaida kaut vai tik daudz. Šķietami sīkums - apskāviens, rokas paturēšana - kādam tas nozīmē ļoti daudz. Klātesamība, līdzās būšana ir tas, ko daru, ejot uz slimnīcu," stāstīja Ramona Salmiņa.

"Tas, ko es esmu sapratusi darbojoties kā brīvprātīgā - pār mani nākušas daudzas atklāsmes un pārdomas par dzīvi. Mainās vērtības.

Tās lietas, ko dzirdu no cilvēkiem, kas mirst, ir neiedomājamas,"  atklāja sieviete un norādīja, ka šīs sarunas likušas pašai pārdomāt savu dzīvi un tās mērķi. 

"Man patiešām sagādā prieku, ka pacienti slimnīcā smaida un viņiem ir patikusi saruna," sacīja Ramona un norāda, ka liels prieks ir tad, kad, cilvēki prasa, lai atnāk vēl ciemos. Slimnīcā viņa nebaidoties arī izmazgāt vairākas dienas netīrītas protēzes vai izvest ārā.

Šajā - paliatīvās aprūpes - pasaulē viņu ieveda draudzene. Nedomājot divreiz, viņa pieteicās un uzreiz sevi tur sajutusi. Taču šis projekts - iesaistīšanās smagi slimu cilvēku aprūpē - nav pirmais solis viņas kā brīvprātīgās darbā.

Pirms pāris gadiem Ramona gājusi svētceļojumā ar atkarīgajiem cilvēkiem un jau tad viņai - kā nelielai pilsētas "cacai" -  uzskati krasi pamainījušies. Šiem cilvēkiem svētceļojumā bijušas arī fiziskas nepilnības. "Redzot tos cilvēkus un esot ar viņiem kopā, sapratu, ka varu arī šādiem cilvēkiem palīdzēt. Un pamazām sapratu, ka ar mazām lietām varam patiesībā darīt lielas lietas," sacīja Ramona un piebilda, ka kādam reizēm šāda palīdzība ir ļoti, ļoti nepieciešama. 

Daudzi cilvēki viņai ir prasījuši padomus arī par brīvprātīgo darbu un tam palīdzējusi arī atpazīstamība, ko viņai devusi LTV. 

"Es vienmēr esmu bijusi draudzīga, labsirdīga un komunikabla. Un es pat teiktu - optimistiska. Tas varbūt pat ir nācis ar dzīves pieredzi. Ar katru gadu es saprotu, ka ir daudz vieglāk dzīvot, ja lietas uztver viegli," sacīja Ramona.

Paši pirmsākumi LTV Ramonai bija raidījumos "Vides fakti" un "4.studija. Viņa tiem veidojusi sižetus. Tagad viņa darba dienu rītos ceļas četros, lai "Rīta panorāmā" skatītājiem ziņotu par laika apstākļiem. Uz darbu viņa dodas ar lielu prieku un smaidu.

Ramona ir no Skaistkalnes, kas atrodas pie Lietuvas robežas. Pati lietuviski nerunā, bet nedaudz saprot. Viņai gan ģimenē vecvecāki bijuši lietuvieši un radinieki Lietuvā labi runājot latviski. Taču ar brālēniem un māsīcām Ramona sarunājas angliski. 

Skaistkalnei viņas sirdī ir īpaša vieta,  un tās ir viņas "gara mājas". Tur arvien dzīvo arī viņas vecāki. 

Ramona ir ieguvusi bakalaura grādu Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti