Ķepa uz sirds

Pārdezifincētas kāpņu telpas, saindējušies suņi – kā pasargāt mīluli panikas laikā?

Ķepa uz sirds

S19E12 Ķepa uz sirds

Izmests mežā nomirt – runčuks Pēcis sagaida savu glābēju!

Sandras izglābtie dzīvnieki - bailīgais suns Reksis un rudais kaķis Pēcis

Izrādās – mežā var atrast ne tikai rudas lapsas, bet arī kaķus. Runčuku Pēci kāds cilvēks bija izmetis mežā, un tikai laimīgu sakritību dēļ viņu izglāba Sandra Omanbriede-Ivane.

Līdzās dzīvniekiem

Sandra dzīvi bez suņiem un kaķiem nespēj iedomāties: “Cik reizes tā liekas: šis pēdējais kaķis, vairāk nebūs. Visa māja piečurāta, vairāk nebūs neviens kaķis. Un tas kaķis ir savu mūžu nodzīvojis, un nepaiet ne nedēļa, un tu jau esi atvilcis mājās nākamo kaķi.”

Katrs dzīvnieks pie viņas nonāk nejauši – cits atrasts žagaru kaudzē, cits atnācis pats. Kad privātmāju vietā bija dārziņi, kaķu un suņu skaits pieauga masveidā. Cilvēki dzīvnieku paņēma, lai bērniem būtu, ar ko paspēlēties, bet rudenī paši aizbrauca un mīluli atstāja likteņa varā.

“Te ir bijuši tādi bari, ka nu! Mums bija savā laikā vistas, tad mums te pusciemā vistas apkoda tie izbadējušies suņi. Mežā piesieti suņi ir bijuši, kucēni mazi nomiršanai atstāti, mežā piesieti. Pāri sētai pārsviež kasti ar visiem kaķēniem, vienkārši garām ejot, iesviež tev sētā. Tagad ir tā kā mierīgāk,” stāsta Sandra.

Arī Reksis pie Sandras ieradās pats – kādā aukstā ziemas dienā pirms deviņiem gadiem atnāca pāri sasalušai upei no kaimiņu ciema. “Es tik viņam visu laiku saku: ej mājās! Viņš aiziet, pēc piecām minūtēm viņš ir atpakaļ. Es viņam atkal saku: ej mājās! Beigās sāku te pa ciemu prasīt, kam tāds suns. Izrādās – nevienam. Viņš ir atnācis no Vārnu kroga,” stāsta Sandra.

Suns ir tik bailīgs, ka joprojām no visiem ietur vairāku metru distanci. Tāpat Reksim sākumā bija izteikta nepatika pret bērniem. “Viņam laikam bija ir tik šausmīgi pāri darīts. Mēs citādāk nekādi nespējam izskaidrot to. Viņš laikam ir sists un badināts. Viņš izbadējies, godīgi sakot, nebija, viņš nebija izkāmējis. Es pieļauju, ka viņam pāri darījuši visi pēc kārtas, kam tik nav bijis slinkums. Tāpēc viņš arī tāds bailīgs ir,” stāsta Sandra.

Rudais Pēcis

Atšķirībā no Rekša, kurš aizvien nav kārtīgi iejuties, kaķis Pēcis izturas tā, it kā pie Sandras dzīvojis visu mūžu. Taču patiesībā Sandras paspārnē Pēcis mitinās vien nedēļu.

Pēci atrada izmestu tuvējā mežā. Runcītis bija atstāts sūnās, uz vecas jakas – ļoti tuvu ceļam. Kaimiņiene minku pamanīja pirmā un atsūtīja Sandrai bildes ar jautājumu, vai viņa tādu kaķi pazīst. Tā kā ciemā nevienam tāda ruduļa nav, bija skaidrs – kaķis tur nav nokļuvis nejauši.

“Es viņam gāju klāt, viņš ne baidījās, ne ko, viņš uzreiz stiepās klāt un sāka ņaudēt. Un es domāju, ka viņš varbūt vai nu ir sakosts, vai kaut kas ar kājām. Bet es apskatījos, ka nekur nav asinis, viss ir tīrs. Viņš tikai slapjš bija, ietinu palagā un atnesu mājās,” stāsta Sandra.

Neviens nezina, cik ilgu laiku kaķis bija pavadījis mežā. Kad Sandra ieradās runci glābt, viņš pat nemuka prom – vienkārši sēdēja uz atstātās jakas un gaidīja. “Ja tas būtu āra kaķis, es pieļauju, ka viņš varbūt būtu pats sācis meklēt un iet kaut kur. Bet viņš bija istabas kaķis un viņš bija pilnīgā stresā, pilnīgi pārakmeņojies vienā pozā. To varēja saprast, ka viņš ir istabas kaķis, viņš bija izmests ārā nomiršanai,” saka Sandra.

Mājās Sandra kaķi nokristīja par Pēci un ierādīja, kur atrodas kastīte un bļodiņa. To visu Pēcis apguva pirmajās piecās minūtēs. Turklāt siltumā un glābējas rokās izzuda viss nemiers.

Ja cilvēki mēdz piekrāpt un apmānīt, tad suņi un kaķi tevi pieņems vienmēr tādu, kāds esi. Un, jo vairāk gribas palīdzēt nelaimē nonākušiem mīluļiem, jo vairāk rodas to, kam palīdzība ir nepieciešama.

“Cilvēka dabā ir palīdzēt, vienalga, kas tas nebūtu - vai tas ir cilvēks, vai dzīvnieks,” saka Sandra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti