Dienas ziņas

Iedzīvotāji atgriežas gāzes sprādzienā cietušajā mājā

Dienas ziņas

Turpina vākt līdzekļus O.Krodera piemineklim

Rūpes par suņiem motivē dzīvei bez atkarības

Rūpes par suņiem motivē dzīvei bez atkarības

"Praksē redzam, kā rūpēšanās par suņiem palīdz cilvēkiem iemācīties uzņemties atbildību ne tikai par citiem, bet arī par savu dzīvi," atzīst Kuldīgas biedrības "Saules sala" vadītāji. Biedrība nodarbojas ar dažādās atkarībās nonākušu cilvēku motivēšanu atgriezties pilnvērtīgā dzīvē.

 

Ideja, ka rūpes par suņiem var būt kā terapija, pieder Kuldīgā esošajai biedrībai "Saules sala". "Cilvēks, kurš nav ticis galā ar sevi, uzņemoties šo atbildību par suņiem nedēļiem un mēnešiem ilgi, iemācās būt atbildīgs," saka biedrības "Saules sala" pārstāvis Juris Šķonis.

Biedrība „Saules sala” sniedz dažāda veida palīdzību atkarībās nonākušiem cilvēkiem. Tās vadītāji Juris un Naira Šķoņi savulaik paši bijuši postošas atkarības varā, no tās atbrīvojušies un nu dažādiem līdzekļiem cenšas palīdzēt citiem. Kuldīgā viņi izveidojuši atkarību konsultāciju punktu, rehabilitācijas centru - pusceļa māju Īvandes pagastā. Rehabilitācijas vieta ir arī Ziru pagastā, kur tiek organizētas nometnes un citas aktivitātes. Šobrīd īstenotā ideja par suņu turēšanu jau sevi attaisnojusi.

Mums bija viens ļoti agresīvs puisis, tikko pēc ieslodzījuma, ļoti agresīvi bija noskaņots pret cilvēkiem. Tad mēs viņam pielikām vienu suni, par kuru viņam jāatbild. Es skatījos, jau pēc kādas nedēļas viņš to suni bužina, bučo, mīļo. Pamanījām, ka agresija viņam ir kļuvusi mazāka," norādīja Šķonis.

"Daudzas lietas tu iemācies pa jaunam: būt atbildīgam, rūpēties. Suņi jau arī jūt, kad tu ej klāt sliktā garastāvoklī, viņi to jūt uzreiz, viņi sāk arī nervozēt," pieredzē dalās suņu aprūpētājs Edgars Davļečins. Viņu papildina cits suņu aprūpētājs Andrejs Puzuks. "Drīzāk tādu mīlestību..., un var pasūdzēties. Ne katrs sapratīs, teiksim, manus kaut kādus vaidus, ko šad tad... Kad neapmierināts ar dzīvi, drīzāk sevi uzmundrinu, un arī suņi mani uzmundrina, māca būt pacietīgam," saka Puzuks.

Lai īstenotu šo ieceri, piesaistīts Eiropas Savienības fondu finansējums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti