RSU studenti ar dzīvi dienesta viesnīcā apmierināti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Pirmajā septembra nedēļā galvaspilsētā atgriežas studenti no visas Latvijas un iekārtojas savās istabiņās dienesta viesnīcās. Šonedēļ aktīvas studijas jau sākušās Rīgas Stradiņa universitātē (RSU), kur kopmītnēs Mārupes ielā nav nevienas brīvas istabiņas, daudzi studenti tajās izvēlas dzīvot arī vasarās, jo atrod darbu tepat Rīgā.

Studenti ar dzīvi kopmītnēs ir apmierināti un stāsta, ka maldīgs ir priekšstats par trokšņainām dienesta viesnīcām, kurās nemitīgi notiek kādas svinības, un patiesībā dzīve Mārupes ielā Stradiņa universitātes studentiem ir mierīga.

Rīgas Stradiņa universitātes kopmītnēs Mārupes ielā vēl pēdējos remontdarbus veic strādnieki, tiek uzlabotas koplietošanas dušas telpas. Tas gan neattur studentus no ievākšanās savā pagaidu dzīvesvietā. Dežurante pirmajā stāvā visiem jaunpienācējiem izsniedz identifikācijas kartes. Ap pusdienas laiku gan piecstāvu ēka ir diezgan tukša, jo studenti ir lekcijās. Radio sastop trešā kursa Medicīnas studenti Eviju no Madonas:

''Es dzīvoju kojās kopš pirmā mācību gada. Iepriekš es dzīvoju stāvu zemāk, pagājušajā gadā es semestra vidū ievācos te, un uz vasaru jau nevajadzēja tās mantas tik daudz pārvadāt, tik vien kā drēbes paņemt līdzi un datora somu, tas arī viss.''

Evijas un viņas puiša istaba ir gaiša un plaša. Pie sienas piestiprināts plakāts, kurā redzams Eifeļa tornis Parīzē, tas gan esot saglabājies no iepriekšējās istabas saimnieces, kas šogad devusies apmaiņas studiju programmā ERASMUS. Paši jaunieši uz galdiem novietojuši foto ar ģimeni un savas fotogrāfijas, rūpējas, arī par kaktusu „pūkainīti”. Evija piebilst, ka skolas laikā bieži pie vecākiem uz Madonu aizbraukt nesanāk, tāpēc par mājām sauc kopmītnes.

''Te ir ļoti padomāts par studentiem, pagrabstāvā ir trenažieru zāles, ir gan puišiem svari, ko cilāt, gan [meitenēm] vingrošanas zāle. Tā kā, ja gribas izlocīties un ziemā ir auksts laiks, lai ietu skriet, tad tas ir labs variants. Var iziet pastaigāties, apiet apkārt Māras dīķim, skaisti. Te ir Arkādijas parks, Uzvaras parks, kur var aiziet skrituļot,'' klāsta Evija.

''Ledusskapis ir apkrauts ar mūsu bildītēm. Pielikām pāris plauktus arī, kur pakarināt katlus. Tā platība ir maziņa, 17 vai 18 kvadrātmetri. Saspiesti, bet var dzīvot tīri omulīgi,'' stāsta 5.kursa students Kristaps, kurš virtuvē gatavo pusdienas. Arī Kristaps dzīvo istabiņā kopā ar savu draudzeni un smej, ka viss 4.stāvs, kurā izdodas sastapt studentus, kas dienas vidū nav lekcijās, jau iesaukts par „pārīšu stāvu”. Dzīve šeit esot mierīga, priekšstats par kopmītnēm, kurām raksturīga bieža uzdzīve, esot maldīgs, saka Kristaps. Daudzi viņa studiju biedri un draugi arī piestrādā, darbā pašlaik arī viņa draudzene, tāpēc biežām svinībām ne vienmēr ir laiks.

''Jā, studenti jau ir sākuši dzīvi, daudzi ir tādi, kas tur dzīvo arī vasarās, it sevišķi tādi, kas atbrauc šeit un studē no reģioniem,'' saka Rīgas Stradiņa universitātes pārstāvis Edijs Šauers. ''Rīgas Stradiņa universitātes dienesta viesnīcai Mārupes ielā ir ļoti liels pieprasījums, jo ēka atrodas apmēram 10 minūšu attālumā no centrālās universitātes ēkas, un faktiski tur brīvu vietu tikpat kā nav. Ļoti ātri aizpildās.''

Šauers gan norāda, ka universitātei ir vēl viena dienesta viesnīca Hipokrāta ielā, netālu no Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas, tomēr arī tur brīvo vietu neesot daudz, tāpēc universitāte plāno vēl vienas studentu viesnīcas būvēšanu Dzirciema ielā, blakus galvenajai studiju ēkai. To varētu atklāt 2017.akadēmiskajā mācību gadā. Dienesta viesnīcas izdevies nokomplektēt arī citām augstskolām Rīgā.


 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti