Rallija «Sarma» rīkotājs Sniedzāns: Visām slavenībām parādām, kas ir Gulbene

Autosporta cienītāju galamērķis piektdien nenoliedzami būs Gulbene, kur risināsies Latvijas un Igaunijas rallija čempionāta otrais posms – populārais ziemas rallijs „Sarma 2019”. Šis būs 44. gads, kad  Gulbenē notiek šīs sacensības. Izvērtējot aizvadīto sezonu, Latvijas Automobiļu federācija (LAF) un arī paši sportisti ralliju "Sarma" atzinuši par labāko. Ar medaļu par ieguldījumu autosportā novērtēts arī ilggadējā rallija organizatora, gulbenieša Vilhelma Sniedzāna veikums. 

Gulbenē rallija sagatavošanas darbus organizē un līdzi seko rallija ilggadējais rīkotājs Vilhelms Sniedzāns. Viņa darbs arī ikdienā ir saistīts ar auto - Sniedzāns Gulbenē vada autoskolu un ir tajā pasniedzējs. Tas arī bijis viens no mudinājumiem iesaistīties rallija organizēšanā.

Vilhelms Sniedzāns arī šogad rīko ralliju "Sarma"Gunta Matisone

"Autoskola bez autosporta nevar dzīvot, tā ka, ja to nedarām, mēs paši sākam zaudēt savu nozīmi. Tas ir jādara, jo kaut kam ir jābūt tādam, kas paliek tautai," saka Sniedzāns.

Izvērtējot aizvadīto sezonu, LAF atzinīgi novērtējusi arī Sniedzāna autoskolas rīkoto vasaras miniralliju „Gulbis”, kā vienas no labākajām sacensībām. Bet rallijs „Sarma”, kā atzīst Sniedzāns, ir daudz nopietnāks pārbaudījums braucējiem un tam vajagot kārtīgu ziemu. 

"Trase ir iepriekš gatavota, ir sava ledus kārtiņa virsū uz trases, tur jau tā būtība arī slēpjas, garās sporta radzes uz sasalušas zemes pilnīgi nav derīgas, bet, ja tur sniegs un vislabāk ledus, tad tas ir, ko vajadzētu," paskaidro Sniedzāns. "Tur ir ātrumi ļoti lieli, stipri virs simta. Tā jau mums allaž visiem gribas runāt, ai, kā es braucu tur 140-150, nu paklausies, jūs braucat pa to taisno ceļu, pa asfaltiņu, tā ir mašīnas jauda, tur jau nekādas meistarības nav, bet, ja līkums seko aiz līkuma, tad ir savādāk."

Šobrīd rallija „Sarma” popularitāte atkal ir augusi, bet bija laiks, kad dalībnieku nemaz tik daudz nebija, tāpēc, kā vērtē sacensību vadītāja vietnieks Daumants Lūkins, viens no Sniedzāna būtiskiem ieguldījumiem organizēšanā  ir tas, ka šis rallijs vēl arvien norit.

"Bija kādreiz diezgan liels sportistu [skaita] kritums un tad reizēm domā, rīkot vai nerīkot," atceras Lūkins. "Nepietiekama dalībnieku skaita rezultātā rallijs nav īsti pilnvērtīgs pasākums, bet nu Vilis jau tāds entuziasts, ka taisīs ar jebkādu dalībnieku skaitu."

Bet pats galvenais pamudinājums, organizējot ralliju, ir vēlme popularizēt savu pilsētu un novadu, uzsver Sniedzāns.

"Ja tu vari arī uz šo mazo zemes stūrīti sapulcināt tautu no valstu valstīm, tad tas ir stipri nopietni, neviens jau uz to mūsu Gulbeni nebrauktu, nu nav mums tā īpaši, ko parādīt, bet mēs toties parādam, kas ir mūsu Gulbene, turpat vai visas slavenības no Eiropas būs sabraukušas, tie nopietnākie, kurus mēs pazīstam un gaidām," gandarīts ir Sniedzāns.

Arī Daumants Lūkins vērtē, ka viens no galvenajiem šī rallija devumiem ir tieši Gulbenei un novadam.

"Pēdējos gadus it sevišķi ārpus Latvijas šis vārds tiek popularizēts - gan Igaunijā, gan Lietuvā, un pēdējos divus gadus šis ir arī Igaunijas rallija čempionāts," pastāstīja Lūkins. "Tā ka par Gulbeni tagad zina daudzi, un viņiem patīk šī ziema, jo praktiski ir tā, ka ziemas ralliji ir tikai vai nu Skandināvijā, vai Latvijā, tālāk uz dienvidiem jau diezgan švaki."

Sniedzāns par savu sirdsdarbu jau vairāk nekā 40 gadu garumā saka - galvenais, ka izdevies pārdzīvot dažādus krīzes laikus un rallijs "Sarma" ir noticis katru gadu.

"Par naudu to nedaru…tā ir laba lieta, vajag kaut ko darīt, ja jūti, ka vari to izdarīt; ja jūti, ka nevari, tad labāk nedari. Nav tā? Ja dari, tad dari tā, lai cits nāk pie tevis mācīties," piebilst Sniedzāns.

Gulbenē rallijā "Sarma" sestdien piedalīsies apmēram 100 ekipāžu no 13 valstīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti