Radīt svētkus sev un citiem. Rundzānu ģimene Krievijas pierobežā izveidojusi pasaku namiņu

Rundzānu ģimene no Balvu novada Medņevas pagasta rada svētkus sev un citiem, izgaismojot savu māju un pagalmu ar LED lampiņu virtenēm. Šogad lampiņu kopējais garums ap māju pārsniedz jau 2 kilometrus, ar katru gadu izgaismošanas rezultātam kļūstot arvien iespaidīgākam.

Radīt svētkus sev un citiem. Rundzānu ģimene Krievijas pierobežā izveidojuši pasaku namiņu
00:00 / 04:23
Lejuplādēt

Kristīne un Gatis Rundzāni, ejot ap māju, stāsta par paveikto – radīto svētku sajūtu, priecājoties, ka arī citi arvien vairāk izgaismo savas mājas. Rundzānu ģimene dzīvo meža ielokā, Krievijas pierobežā, robeža atrodas vien dažu kilometru attālumā. Braucot pa lauku ceļu, māja ir labi pamanāma jau no krietna attāluma.

"Šogad bija mērķis aplikt ar lampiņām jumtu, vīrs pats visu darīja, mēs tikai drusku piepalīdzējām, puisītis sešgadīgais arī palīdzēja, bet Gatis pamatā visu pats, viņš arī, ja vajag, remontē, visu to pats dara," stāsta Kristīne.

Gatis saka, ka jau viņa bērnībā uz Ziemassvētkiem tika izgaismota mājas fasāde, un, kopš 2011. gadā ģimene iegādājās savu īpašumu, uz svētkiem māja ar katru gadu kļūst arvien iespaidīgāka, bet sākumā bija 14 metrus gara lampiņu virtene.

"Tad bija 300 metri, un, kad bija 300 metri, tad, tas laikam bija 2019. gads, pieteicāmies "Bez tabu" konkursam. Un par brīnumu "Bez tabu" atbrauca pie manis, biju viena no tām labākajām mājām. Bet tagad pašam mazliet nāk smiekli par to, jo, nu, kā ar 300 metriem varēja atbraukt pie manis? Tur taču nebija, ko redzēt!" stāsta Gatis. Jautājot, cik ir šobrīd ir metri, jāatzīst, ka kopējais garums ir iespaidīgs un ir vēl plāni par papildinājumu.

"Šobrīd ir 2 kilometri un 12 metri, bet varu pateikt godīgi, ka man ir vēl par maz, esmu pasūtījis vēl 450 metrus, un ceru, ka līdz šiem Ziemassvētkiem vēl atnāks."

Viskrāšņāk izgaismota dzīvojamā māja, ar LED lampiņu virtenēm izrotātas mājas sienas, logi un mājas jumts. Lampiņu virtenēm ieturēts zilganbalts tonis. Šis tonis izceļas uz baltā sniega fona un izskatās labi, saka Gatis. Protams, paveiktais prasa lielu uzņēmību un laiku.

"Es vēl katru LED diodi aizlīmēju ar karsto līmi, tātad, ja ir 20 metru virtenīte, 20 metros ir 200 LED lampiņas, aizlīmēt ar karsto līmi katru lampiņu prasa 2 stundas. Šogad ar mājas fasādi un jumtiņu darboties sāku 2. oktobrī, kamēr visu saliku, tās bija sestdienas, svētdienas, tas prasīja 18 dienas. Neiet tik ātri! Un es vēl esmu ļoti pedantisks, man vajag, lai ir smuki, akurāti, taisni. Neder, ja kaut kā uzmetīšu un būs labi!"

Kristīne atzīst, ka vīrs ar šo procesu ir aizrāvies, un tas patiesi sagādā prieku gan viņam pašam, gan ģimenei, gan apkārtējiem.

"Man jau patīk skaistums, un tad, kad citi priecājas par to skaistumu, es domāju, ka vīram ir arī prieks, un bērni ļoti gaida, kad iedegsies māja, un tad priecīgi skrien un skatās, ļoti forši!" saka Kristīne.

Jautājot, vai Gati neuztrauc elektrības rēķini, viņš uz to atbild:

"Dotajā brīdī es to varu atļauties. Skaistums prasa upurus. Tā kā nedzeru, nesmēķēju, tad es labāk notērēju to naudu elektrībā un lampiņās.

Stundā man ir 2 kilovati, ko notērēju. Parasti atbraucu vakarā pēc darba, ap pieciem ieslēdzu un tad līdz vienpadsmitiem, divpadsmitiem dedzinu, bet uz Ziemassvētkiem un Jauno gadu no vakara četriem līdz rīta sešiem, un ir apskatāms līdz 8. janvārim, līdz Zvaigznes dienai. Priecē arī tas, ka ļoti daudzi cilvēki brauc no Viļakas, no Balviem apskatīties. Skaties istabā televizoru, redzi logā zibspuldzes kaut ko žilbina, tas prieks pašam un prieks par citiem, ka arī viņiem ir prieks."

Ģimene šogad piedalās ziņu portāla "Delfi" organizētajā fotokonkursā "Laiks izgaismot!". Gatis uzsver, ka, piedaloties konkursā, vēlas parādīt Latvijai, ka arī dziļi laukos tiek radīts kas skaists  un cilvēkiem ir par ko priecāties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt