Psiholoģiskais atbalsts – podkāstā. Saruna ar vienu no tā veidotājām Luīzi Ratnieci

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Aizvadītā gada laikā daudziem no mums ir bijis vajadzīgs psiholoģiskais atbalsts. Un kāpēc lai tas nebūtu podkāsts? Tāds ir arī raidieraksts "Runāt ar Gintu". To veido māte un meita. Ginta Ratniece ir psiholoģe un psihoterapijas speciāliste. Luīze Ratniece ir socioloģe un pašlaik dzīvo Barselonā. 2020. gada aprīlī Luīze mammai dzimšanas dienā uzdāvināja podkāstu, kas,  pateicoties Gintas zināšanām un harismai, ir klausītāju pamanīts.

Psiholoģiskais atbalsts – podkāstā. Saruna ar vienu no tā veidotājām Luīzi Ratnieci
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Raidierakstā sarunas veidā Ginta dalās pieredzē gan par praktiskām tēmām – izdegšana, pašapziņa, vidusmūža krīze, gan par Junga analīzes pamatbalstiem, gan tādām noslēpumainām lietām kā sapņi, simboli, mīti un pasakas. Uz sarunu podkāstā par podkāstiem "Raidnīca" aicināja Luīzi Ratnieci, kura raidierakstā ir Gintas sarunu biedrene un tiek galā ar visiem tehniskajiem darbiem. Daļa sarunu ir brīvpieejā, bet lielākā daļa ir pieejamas par maksu  podkāsta abonentiem. 

  • Luīze Ratniece: Tas ir uzticības kredīts mums, ka cilvēki ir gatavi maksāt par podkāstu. Nāk ar mums kopā šajā piedzīvojumā. Mums arī nav scenārija. Ir tēma, sākot sarunu, tad ir apmēram skaidrs, kādā laika rāmī mums jāiekļaujas. Un brīžiem šīs sarunas mūs aizved uz ļoti pārsteidzošām vietām.

Dace Krejere: Kura epizode Tev pašai ir mīļākā?

  • Luīze Ratniece:  Tās mainās. Manuprāt, otrā pandēmijai veltītā sanāca ļoti spēcīgi. To var noklausīties arī brīvpieejā. Par to, kā dzīvot ar ierobežojumiem, kā sadzīvot ar citiem, kuriem ir grūti. Tad par izdegšanu. Attiecības ar ķermeni, arī par Dēmetru varētu būt šī brīža manas labākās epizodes. Bet kura ir Tava mīļākā epizode?

Dace Krejere: Man laikam epizodes par sapņiem. Atceros īpaši epizodi par vecākiem sapņos. To nebija viegli uztvert, vajadzēja vairākas reizes klausīties, bet beigu beigās piedzīvoju īstu ahā!  momentu, jutos, kā nokļuvusi terapijā.

  • Luīze Ratniece: Protams, mūsu podkāsts nav psihoterapijas aizstājējs, bet noteikti var piedzīvot tādus brīžus, kā tu minēji pašrefleksijas uzdevumos, ko Ginta iesaka epizodēs. Gan arī kopējās sarunās ir cerība, ka tas cilvēkiem var iedot jaunatklāsmi. Podkāsts ir vēl viena iespēja, kā savā dzīvē regulāri ienest šādus jautājumus. Un šeit ir arī tā maģija, kas ir, izvēloties audio. Tas nav tā, kā lasīt, pārlasīt, kaut ko citu domāt. Tomēr, man tā liekas, audio iet tieši smadzenēs iekšā kaut kā labāk.

Dace Krejere: Es Tev piekrītu, jo raidierakstus klausos, staigājot pa mežu, un man liekas, ka “Runāt ar Gintu” ļoti iederas šādā formātā. It īpaši, kad runājat par simboliem, pasakām, maģiskām lietām. Klausoties klīsti pa saviem apziņas un bezapziņas biezokņiem un mēģini kaut ko saprast. Man arī patīk, kā sarunājaties ar saviem klausītājiem. 

  • Luīze Ratniece:  Tas vienmēr ir interesanti. Ir klausītāji, kuri vienmēr, kad noklausās, ieliek sirsniņu. Un ir klausītāji, kas to nedara nekad.

Protams, ka atgriezeniskā saite ir ļoti svarīga un tā ir patīkama, jo var redzēt statistiku, cik ir noklausījušies, bet – ko viņi ir sadzirdējuši, to mēs nezinām, ja vien cilvēks nepasaka.

Piemēram, epizode par Dēmetru tapa pēc kādas klausītājas uzrakstītas ziņas. Tāpat par filmu un grāmatu ieteikumiem. Šo ieteikumu būtība ir tā, ka dzīvojam stimulu un iespēju pārpilnībā, līdz ar to mēs dalāmies, kas mums ir paticis, un klausītāji dalās ar to, kas viņiem ir paticis. Katra atgriezeniskā saite ir izlasīta, atbildēta, novērtēta, jo tā rada šo sarunas sajūtu, pat ja tā ir netieša.

Visu sarunu ar podkāsta “Runāt ar Gintu” līdzautori Luīzi Ratnieci var noklausīties Latvijas Radio podkāstā “Raidnīca”. Runājām gan par podkāsta veidošanu, gan to, vai ar podkāstu veidošanu var nopelnīt. Daudzi Latvijas raidierakstu veidotāji ir pateicīgi saviem atbalstītājiem ne tikai par klausīšanos, bet arī finansiālo atbalstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti