Psihiatre: Medikamentozā terapija nereti ir līdzeklis konfliktsituāciju risināšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Nereti medikamentozā terapija sociālos aprūpes centros tiek izmantota, lai risinātu konfliktsituācijas, šodien žurnālistiem skaidroja Tiesībsarga biroja eksperte psihiatrijas jautājumos psihiatre Liena Jorena.

«Es redzēju terapijas, kas absolūti neatbilst ārstēšanas vadlīnijām. Es neatradu pamatojumu ne diagnozēs, ne pacientu stāvokļu aprakstos. Es redzēju kaitīgas medikamentu kombinācijas, kas netika pienācīgi izvērtētas. Redzēju arī to, ka nereti medikamentozā terapija ir kā līdzeklis konfliktsituāciju risināšanai. Tāpat pacientu ievietošana izolatoros, nosūtīšana uz stacionāru bieži vien ir pamatota nevis ar medicīniskām indikācijām, bet ar kādu sadzīvisku konfliktu,» sacīja L.Jorena.

Dokumentācija ir tik juceklīga, ka nav pat iespējams saprast, kā pacients tiek ārstēts.

Labklājības ministrija Lienai Jorenai skaidrojusi, ka sociālās aprūpes iestādes nesniedz medicīnas pakalpojumus. «Vai var teikt, ka viņi nesniedz ārstniecības pakalpojumu, ja iestādes katru gadu iepērk milzīgus daudzumus psihotropo medikamentu? Ja iestādē katru dienu strādā psihiatrijas māsas, kas ar to vien nodarbojas, kā dala medikamentus? Ja iestādē, kurā ir vairāki simti pacientu, ir tikai daži, kuri nesaņem medikamentozo terapiju,» retoriski vaicāja Liena Jorena.

Ekspertes uzmanību uz nesakārtoto sistēmu pirms vairākiem gadiem vērsušas medmāsas. Kādā medicīnas iestādē psihiatrei personāls stāstījis, ka tas dienā pavada 4-5 stundas, norakstot medikamentus.

Plašāk par tematu skatieties šovakar LTV raidījumā «Panorāma».

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti