Projekts «Proti un dari!» - iespēja jauniešiem celt pašapziņu un atrast darbu

Ja pašlaik nemācies, nestrādā oficiāli atalgotu darbu un esi vecumā no 15 līdz 29 gadiem (ieskaitot), tad projekts „Proti un dari!” ir piedāvājums tieši tev. Šāds aicinājums - piedalīties Eiropas Sociālā fonda atbalstītajā projektā - atrodams arī Liepājas Jauniešu mājas interneta vietnē. Liepājas Jauniešu māja ir viens no sadarbības partneriem, kas īsteno atbalstu programmu jauniešiem. Vairākiem projekta dalībniekiem jau izdevies atrast darba vietu un celt savu pašapziņu, kas projekta īstenotājiem šķiet būtiskākais ieguvums.

Liepājas Jauniešu mājā Evija Ūpe sarunājas ar savu karjeras konsultantu. Evija projektā „Proti un dari!” piedalās jau vairākus mēnešus, un šobrīd viņa ir gatava pieteikt savu kandidatūru kādā no darba vietām. Evija stāsta, kāpēc viņai radusies doma pieteikties jauniešu atbalsta programmā:

„Aizgāju no darba. Sēdi mājās, un nav ko darīt... Man viena draudzene ieteica šo projektu, sazinājos ar projekta vadītāju Kristīni un tiku pieņemta. Vismaz kaut kas notiek katru nedēļu, mājās sēdēt grūti, jo bija pierasts pie tā skolas ritma. Arī CV ir tik grūti uzrakstīt, man ir 20 gadi, bet es vēl nekad neesmu CV rakstījusi.”

Jaunieši ne tikai izraujas no savas ierastās vides, bet uzlabo savas komunikācijas prasmes, apmeklē dažādus uzņēmumus un pasākumus, stāsta Evijas Ūpes mentore Kristīne Jonova:

„Evija pat nedzīvo Liepājā, viņa brauc uz pilsētu no Priekules, kur salīdzinoši ir izolētāka vide. Mēs aizgājām uz koncertiem, izstādēm, lai vienkārši viņa atveras.”

Programmā, kas tiek īstenota Liepājā, var piedalīties jaunieši no citām apdzīvotām vietām, kur šādas iespējas nav, turklāt jauniešiem tiek apmaksāti ceļa uzdevumi, uzsver projekta „Proti un dari!” programmu vadītāja Kristīne Jaunzeme. Projektā var piedalīties jaunieši vecumā no 15 – 29 gadiem:

„Tie ir jaunieši, kuri nemācās, nestrādā, viņiem nepieder uzņēmums un viņi nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā kā bezdarbnieki. Projekta mērķis ir palīdzēt jauniešiem atrast darbu, atgriezties izglītībā, iesaistīties nevalstiskās organizācijās un atrast savu vietu dzīvē.”

Projekta dalībnieks Mikus Česnausks atzīst, ka viņam pietrūcis kāda, kas viņu pamudina. Šobrīd viņš jau strādā uzņēmumā „AE Partner”,

ir augstas kvalitātes automatizācijas sistēmu ražotājs. Tur tiek ražoti, piemēram, sadales skapji, elektropaneļi un citas iekārtas. Mikus iekārtas montē. Par uzņēmumu jaunais vīrietis līdz šim neko nav zinājis. Pirms tam darbu viņš meklējis četrus mēnešus, taču neveiksmīgi. Pateicoties projektam, Mikus tagad strādā:

„Man bija iespēja arī nokļūt ''Lielajā dzintarā'' uz Liepājas simfoniskā orķestra koncertu, pirmo reizi tur biju. Mani atveda arī ekskursijā uz šo uzņēmumu. Es biju kopā ar vēl vienu jaunieti. Pats uzrakstīju internetā pieteikuma anketu, pēc nedēļas man piezvanīja un uzaicināja uz darba interviju.”

Kristīne Jaunzeme uzskata, ka

galvenais ieguvums šim projektam ir iespēja uzlabot savu pašvērtējumu, jo jauniešiem bieži vien ir grūtības tieši ar ticību saviem spēkiem,

tāpēc projektā iesaistīts arī psihologs.

''Jauniešu loks ir ļoti plašs, ir jaunieši, kuri beiguši devīto klasi, un tādi, kuri absolvējuši augstskolu. Iemesli, kāpēc jaunieši nav atraduši darbu, ir dažādi – problēmas ar komunikāciju, darba pieredzes trūkums u.c. Strādājam ar jauniešiem ieslodzījuma vietā, jauniešiem ar atkarībām un invaliditāti,” uzskaita Kristīne.

Projekts visā Latvijā turpināsies līdz šī gada beigām, taču, visticamāk, tiks rasta iespēja pagarināt šo programmu līdz pat 2020. gadam. Piemēram, Liepājā ir iespējas piedalīties projektā vairāk nekā 200 jauniešiem, taču pašlaik to izmanto tikai ap 50 gribētāju, tāpēc jauniešiem joprojām ir iespēja pieteikties projektā „Proti un dari!”.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti