Panorāma

Latviete norvēģu skolēnus māca no mājām Latvijā

Panorāma

Maija Doveika kino, teātrī un vasarā

Priesteris Mediņš: garīgs tukšums un bailes no sevis

Priesteris Mediņš: Problēma ir nevis vīruss, bet bailes sastapt sevi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Atļauja vīrusa laiku pavadīt kopā tikai vienas mājsaimniecības cilvēkiem Bruknas Kalna kopienas dzīvi neietekmēja – visi 60 šeit dzīvojošie principā ir viena mājsaimniecība. Kopā ar priesteri Andreju Mediņu viņi devās uz rīta peldi, vienojās lūgšanās un smagā darbā. Tieši darbs un daba arī esot tās zāles, kas var dziedināt vīrusa laikā apjukušās dvēseles.

Lielākā problēma ir nevis pats koronavīruss, bet bailes palikt ar sevi un bailes beidzot pa īstam sastapties ar pašiem tuvākajiem – savu dzīvesbiedru un saviem bērniem.  Vasarsvētkus gaidot, piedāvājam sarunu ar priesteri.

Priesteris Mediņš, pretēji savam uzvārdam, cukuru uz vārdiem nemēdz bērt. Viņš lietas sauc tiešos vārdos. Bailes mūsos nav bailes no kā ārēja. Tās atkal ir bailes no paša tuvākā. No sevis. “No savas ieelpas, baidāmies ieelpot dzīvību sevī. Mūsu sirdīm – atvērtām dzīvībai,” teica Mediņš.

Visgrūtāk šajā laikā daudziem bija būt kopā ar pašiem tuvākajiem. Ar tiem, kurus drīkstēja samīļot arī distancēšanās laikā - ar ģimeni.

Priesteris stāstīja, ka pats prot rast prieku visā – rasas pilē, pienenē un vējā. Savukārt Vasarsvētkos, ko baznīca atzīmēs jau šosvētdien, Mediņš novēl divas lietas – mieru un pateicību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti