Panorāma

Migrācijas maršruti Eiropā

Panorāma

Nedēļa «Panorāmas» videoarhīvos

Policists glābj bez pieskatīšanas atstātus bērnus

Policists atklāti stāsta par izglābtajiem bērniem Liepājas dzīvoklī

Šis ir viens no pēdējā laika spilgtākajiem notikumiem, kas apliecina pašaizliedzīgu policista darbu. Tā Valsts policijas (VP) pārstāvji saka par savu kolēģi Liepājā, kurš palīdzēja un riskēja ar savu dzīvību, izglābjos divus dzīvoklī ieslēgtus bērnus.

"Tas ir tik pašsaprotami! Ja šodien atkal būtu līdzīga situācija, es rīkotos tieši tāpat," samulsis no pēkšņās uzmanības saka VP Kurzemes reģionālās pārvaldes darbinieks Gints Beltiņš.

Policijas seržants atgriezies no izsaukuma un starplaikā līdz nākamajam var parunāt par kādu janvāra vakaru, kad dežūrdaļā Liepājā atskanēja telefona zvans, ka kādā dzīvoklī bez uzraudzības atstāti divi mazi bērni.

Gints kopā ar kolēģiem devās uz norādīto adresi. Aiz aizslēgtām durvīm atbildējis deviņus gads vecs puika, kurš pastāstīja, ka jau labu laiku ir viens pats mājās un vēl ir mazais brālītis zīdaiņa vecumā. "Prasīju, kur vecāki, mazais atbildēja, kur nu kurš ir. Uzturējām sarunu caur durvīm. Uz beigām saruna īpaši nevedās," atceras policists Gints Beltiņš. 

Nebija saprotams, cik ilgi jau bērni bija vieni. Māte esot aizgājusi, kad ārā bijis gaišs. Glābēji bija paaicināti. Viņi bija ceļā, viss sasniedzis, sniegputenis, sētā automašīnas bija saliktas kā pagadās, tas nav tik vienkārši iebraukt ar lielu mašīnu sētā un uzstādīt lielās trepes.

Abi bērni raudāja. Gints nolēma rīkoties. Viņš palūdza blakus dzīvokļa saimniecei atļauju iziet uz balkona, lai no tā pārrāptos uz kaimiņu balkona un piekļūtu pie bērniem.

Dzīvoklis bija piektajā stāvā. Ārā tumšs un sniga. "Balkoni nebija pārāk tālu viens no otra,  pārkāpu pāri. Piebungāju pie balkona durvīm un mazais ielaida. Iegāju dzīvoklī, novērtēju situāciju, nomierināju mazāko, paņemot rokās, un ieliku gulēt. Ratiņos aizmiga. Ar lielāko runājām. Tā, lai uzturētu sarunu, par standarta lietām. Kā iet skolā, kādi mīļākie priekšmeti, kas patīk skolā, kas nepatīk," janvāra notikumus atstāsta Gints.

Viņam pašam ir divi jaunāki brāļi, tāpēc labi saprata, kā varēja justies bērni un kāda nelaime varēja atgadīties. Policists pie trīs mēnešus vecā zīdainīša un deviņgadnieka palika pusotru stundu.

"Prasīja tieši to, ko jūs. Vai patīk...  es teicu patīk.. runājot par skolu, prasīju, ko tu vēlies darīt, kad pabeigsi skolu... arī gribas kļūt par policistu. Es teicu, tad skola ir jāpabeidz. Viņš saka, tā laikam būs. Viņš teica, ka vajag ķert sliktos," sarunas tematus atklāj Gints.

Policists arī parūpējās, lai bērni būtu paēduši. "Vecākais negribēja, bet prasot, kad mazais ir ēdis, viņš teica, ka ir piena pulveris. Uzvārījām, bet, tad, kad bija jau gatavs, mazais beidzot aizmiga ratos. Tad arī pudelīte palika neizēsta, neizdzerta... kā būtu pareizi. Mazākais gulēja, tieši gāja hokejs.  Televizors bija ieslēgts, kopā ar vecāko noskatījāmies hokeju. Tad jau arī māmiņa bija klāt un viss bija kārtībā," bilst Gints.

Atgriežoties mājās, māte atbildīgajiem dienestiem paskaidrojusi, ka bijusi veikalā un viņai zudusi laika izjūta. Aizejot, viņa atstājusi mobilo telefonu zēnam. Nezinot, ko darīt, zēns zvanījis tēvam, kurš ģimenē nedzīvo. Viņš izsaucis policiju.

Mātei par mazgadīgu bērnu atstāšanu bez uzraudzības sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols. Liepājas bāriņtiesa veikusi pārrunas ar sievieti un izteikusi brīdinājumu. Māte apzinās, ka rīkojusies vieglprātīgi, un nožēlo savu rīcību.

Valsts policijā Liepājā Gints Beltiņš strādā divarpus gadus. Darbs patīk, jo nav rutīnas. Katru dienu jādara kaut kas cits. Drīz Gints kļūst arī par tēti. "Sieva teica, malacis.. bet teica, lai vairs nekāpju pa piektā stāva balkoniem," sarunu noslēdz policists, piebilstot, ka neviens nelika kāpt un tā bijusi paša iniciatīva: "Ir jādara, priekš kam tad es te esmu. Kādēļ esmu atnācis uz darbu. Tas ir jādara, tas ir pašsaprotami. Ja negrib neko tādu darīt, tad ir jāiet citur strādāt."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt