Rīta Panorāma

ES attīsta savu gāzes vadu tīklu

Rīta Panorāma

Ugunsnedrošā perioda sākums mežos

Dzīvību glābēja netiešā veidā. Policiste Jolanta Vaģele

Policiste Jolanta Vaģele: Ja būtu jāizvēlas jauns ceļš, atkal ietu uz Ceļu policiju

Valsts policijas darbiniece Jolanta Vaģele domā, kā policijā ieviest jaunus tehniskos līdzekļus ikdienas darbā, lai efektīvāk varētu fiksēt ceļu satiksmes dalībnieku veiktos pārkāpumus un to, lai par tiem viņus būtu iespējams arī tiesiski sodīt.

Vaģele saņēmusi Ministru kabineta Atzinības rakstu par priekšzīmīgu dienestu, godprātīgu attieksmi pret veicamajiem pienākumiem un ieguldīto darbu Latvijas valsts iekšējās drošības stiprināšanā. Policijā viņa nonākusi apstākļu sakritības rezultātā. Mācoties pamatskolā, līdz devītajai klasei Vaģele visu laiku domājusi, ka apgūs skolotājas profesiju.

“Pēdējā klasē, kad nācās izšķirties, kur tālāk turpināt mācīties, pētot bukletus, kuros bija apraksts par visām Latvijas arodskolām, uzrunāja Ogres arodskola ar arodu – Ceļu policijas darbs,” stāstīja policiste.

Un tā – pašai par pārsteigumu – toreiz Balvu novadā dzīvojošā Vaģele, kas nāk no daudzbērnu ģimenes, nonāca Ogrē. Pēc tam viņa mācījās arī Policijas skolā un pavisam drīz uzsāka dienestu, strādājot par kārtībnieku Speciālo objektu pārvaldē, paralēli neklātienē studējot tiesību zinātnes. Pēc gada pieteikusies darbam Ceļu policijā. Uz ielām patrulēt gan sanācis salīdzinoši maz.

Šobrīd Vaģele ir Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja Fotoradaru nodaļas galvenā inspektore. Viņa ir viens no tiem cilvēkiem, kas policijā domā, kā ieviest jaunus tehniskos līdzekļus ikdienas darbā, lai efektīvāk varētu fiksēt ceļu satiksmes dalībnieku veiktos pārkāpumus un to, lai par šiem pārkāpumiem viņus būtu iespējams arī tiesiski sodīt.

“Viņa ir cilvēks, kuras darbu ikdienā neredz, bet kurš ir iesaistīts procesā, lai fotoradari, visi tehniskie līdzekļi strādātu un Valsts policija varētu pilnībā rīkoties ar viņiem. No 2015. gada ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo cilvēku skaits [ik gadu] ir samazinājies par vairākiem desmitiem. Manā skatījumā tas ir fotoradaru dēļ. Šie cilvēki, kuri īstenoja visu, lai fotoradarus ieviestu, netiešā veidā ir glābuši cilvēku dzīvības,” stāstīja Valsts policijas pārstāvis Arturs Smilga.

“Viņu raksturo uzcītība un atbildība. Viņa ir komandas cilvēks, uz kuru var paļauties. Kad vezums kļūst par smagu, viņa būs tas cilvēks, kurš palīdzēs vezumu tālāk vilkt,” par Vaģeli sacīja Smilga.

Kolēģe Sarmīte Koržuka raksturoja Vaģeli kā ļoti atsaucīgu, izpalīdzīgu un prasīgu savu dienestu pienākumu izpildē: “Viņa mums ir kā mentors, kura spēj sniegt padomus sarežģītu situāciju gadījumos.”

Vaģele policijā strādā jau 19 gadus, un uzskata to par ļoti interesantu un dinamisku darba vietu: “Policija ir unikāla ar to, ka tieši tavās rokās ir tas, vai un kur tu nonāksi. Tu vari nedarīt neko un palikt, kur esi. Bet darot, izglītojoties, pilnveidojoties ir izaugsmes iespējas. Ir iespēja pamainīt sfēras. Ja nelabprāt patīk administratīvā joma, var pamainīt uz operatīvāku darbu.”

Vaģele sprieda, ja dzīvē viss būtu jāsāk no jauna, viņa izvēlētos tieši tādu pašu ceļu, proti, strādātu Ceļu policijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt