Panorāma

Vakcinācijas temps pasaulē pa reģioniem būtiski atšķiras

Panorāma

Eiropa gatavojas izvēlēties labāko dziesmu

Sešpadsmitgadīgā Alise vakcinēta un zirgā

Pirmā godalga jāšanas sportā – 16 gadus vecā Alise priecīga par vakcinēšanos pret Covid-19

Sešpadsmit gadus vecā Alise Muižniece jau saņēmusi abas vakcīnas pret Covid-19 un novērtē brīvību, ko tas sniedz. Alisei ir transplantēta sirds, un iemesls vakcinēties saistīts ar riskiem veselībai. Pateicoties vakcinācijai, Alisei nesen izdevās startēt starptautiskās sacīkstēs Beļģijā un izcīnīt pirmo godalgu jāšanas sportā.

Alise Muižniece šajā pavasarī beidz 9. klasi. Kamēr viņas vienaudzes meklē izlaiduma kleitas, Alise saulaino sestdienu izmanto kārtējam treniņam. 

"Manu zirgu sauc Londī, iesauka ir Londžiks, lai mīļāk.

Tu nekad nevari zināt, kas viņam ir galvā. Un tā sadarbība! Ja izdodas, es jūtos ļoti lepna," stāsta meitene.

Uzvaras garša jau sajusta. Savās pirmajās starptautiskajās sacīkstēs Alise saņēma ne vien nepieciešamos punktus, bet arī tiesnešu speciālbalvu. Alise sacenšas paraiejādē, kas ir viena no disciplīnām arī paraolimpiskajās spēlēs. Domājot par šo sapni, Alises transplantētā sirds pukst straujāk. 

"Es mainu skolu. Iešu uz tālmācību, jo apvienot klātienes skolu ar zirgiem ir diezgan grūti. It īpaši, ja stallis ir ārpus Rīgas, bet skola Rīgā," stāsta Alise.

Viņa ir viens no pirmajiem Latvijas pusaudžiem, kas jau saņēmis abas Covid-19 vakcīnas devas. 

Alise Muižniece zirgā

"Alisei stāv priekšā došanās uz ārzemēm, uz sacensībām, un arī vīrusam viens no mērķorgāniem ir sirds. Nav noslēpums, ka pēc vīrusa saslimšanas iespējams iekaisums un ritma traucējumi, ar ko mēs nedrīkstam riskēt. Un konsīlija lēmums lēma, ka Alise atbilst un Alisei ir jāvakcinējas," pastāstīja meitenes mamma Laura.

Pēc pirmās devas Alisei bija paaugstināta temperatūra: "Bija neliela temperatūra, bet pēc otrās potes nebija nekā. Braucu uz treniņiem un dzīvoju tālāk dzīvi!"

Alise aicina potēties pret Covid-19: "Šis vīruss ir pierādījis sevi un ir stiprs. Ja var pasargāties, kāpēc nē?" Savukārt viņas mamma piebilst: "Mēs ticam brīnumiem, bet mēs ticam arī medicīnai un zinātnei!"

Alises plāni vasarai saistīti ar zirgu un jāšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti