4. studija

4. studija

4. studija

4. studija

Hurgadā pazudušās Māras Katarskas «arābu pasaka»...

Piekāva un ieslodzīja. Dziedātāja Māra Katarska par Ēģiptē piedzīvoto vardarbību

Dziedātāja Māra Katarska ir atgriezusies atpakaļ Latvijā pēc Ēģiptē piedzīvotās vardarbības – viņu Hurgadā piekāva un ilgāku laiku arābu izcelsmes cilvēks turēja ieslodzītu dzīvoklī.

Ziņas par Māras pazušanu Ēģiptē pagājušajā nedēļā pāršalca visu Latviju. Tika iesaistīti lieli spēki, lai viņu atrastu. Tas izdevies, un dziedātāja nesen ir atgriezusies Latvijā. Viņa LTV raidījumam "4. studija" bija gatava stāstīt par Ēģiptē piedzīvoto.

Māra ir mūziķe. Latvijā kļuva zināma pēc dalības TV muzikālajā šovā. Viņa neslēpj – mūzika un ceļošana ir visa viņas dzīve. Dzīvojusi un strādājusi Grieķijā, Taizemē, līdz pērn augustā nonākusi Ēģiptē, Hurgadā. Viņai vienmēr arābu zemes šķitušas pievilcīgas, līdz mirklim, kad pašas dzīvība karājusies mata galā.

Jauniete neslēpj – emocionālās brūces ir svaigas. Par pārdzīvoto viņai grūti runāt – sāp vairāk par zilumiem, kas vēl redzami viņas sejā. 

Māra neslēpj – pāridarītāju stipri mīlējusi un, iespējams, mīl joprojām.

"Es iepazinos ar viņu klubā, tā nejauši. Kaut kas man viņā pievilka. No sākuma viņš bija ļoti mīļš pret mani un labi izturējās. Runājām par nākotnes plāniem, viņš ļoti gribēja bērniņu no manis. Iebildumi gan bija pret manu darbu, to viņš visu laiku pieminēja. Bija ļoti greizsirdīgs, ka es strādāju ar cilvēkiem, satieku viesus viesnīcās un dziedu viņiem," stāsta jauniete.

Māra saka, ka viendien viņai zvanīja kolēģis no darba un tas vīrieti sadusmojis.

"Viņš nesaprata, kāpēc, kļuva ļoti agresīvs un brutāli mani piekāva – tā, ka es nevarēju pakustēties," stāstīja dziedātāja.

Iespējams, greizsirdības vadīts, vīrietis Mārai sitis pa galvu, spēris ar kājām. Sitieni bija tik spēcīgi, ka Māra vēl joprojām labi nedzird ar vienu ausi. "Sadauzīja manu telefonu, teica, ka es nekur neiešu. Ka es nedrīkstu ar ģimeni runāt, nekur iziet bez viņa atļaujas, ka es nedrīkstu neko darīt."

Pēc pārciestās vardarbības Mārai sāpējis viss ķermenis. Pats varmāka devis sievietei spēcīgas pretsāpju zāles, tas nozīmēja vismaz 12 stundu miega, jo neciešami reibusi galva. Mārai paveicās – viņas mamma sacēla pamatīgu vētru sociālajos tīklos, jo bija pārliecināta, ka ar meitu noticis kas nelāgs. Māru meklēja arī tautieši Hurgadā.

"Viņš gribēja mani vest uz Kairu un oficiāli apprecēt. Viņš man nejautāja, vai es to vēlos. Man pēc visa piedzīvotā gribējās vienkārši prom. (..)

Man bija vienalga, vai izmaksās man pēdējo algu vai ne," stāstīja jauniete.

Mīlestība spēj aptumšot cilvēka prātu tik tālu, ka desmitiem sieviešu ik gadu ir gatavas doties nekurienē, lai sastaptu savu iemīļoto "arābu zemes princi". Un galu galā tiek ieslodzītas, izvarotas un piekautas.

"Saistībā ar cilvēku tirdzniecību tā ir klasika. Jo, lai cilvēku piespiestu darīt to, ko viņš nevēlas, viņš ir kaut kā jāsalauž, ir kaut kā jāiespaido. Tieši turēšana nebrīvē, izvarošana ir tās klasiskākās, tipiskākās metodes, ar ko tad sievietes piespiež nodarboties ar prostitūciju vēlāk," atzina biedrības "Patvērums "Drošā māja"" juriste Gita Miruškina.

Biedrībā redzama Latvijas karte ar vietām, no kurām nāk cilvēki, kas ir kļuvuši par cilvēku tirdzniecības upuriem. Vidzeme, Kurzeme un Rīga ir līderos.

Islāmticība nepiedod nekādus plikumus un sieviešu vaļības, ir jāņem vērā tradīcijas, mentalitāte un kultūras īpatnības, atzīst austrumu zemju pazinējs Roberts Klimovičs. Viņš ir kategorisks – sievietes, kuras dzied viesnīcās, restorānos, islāmticīgajiem izraisa dusmas, jo viņi neatzīst, ka mīļotā sieviete drīkst uzstāties citiem vīriešiem. Tas ir jāņem vērā sievietēm, kuras izlemj doties uz šīm zemēm, piebilda Klimovičs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti