Dienas ziņas

Saruna ar Ilzi Naglu

Dienas ziņas

Atjauno iespēju laivot pa Abula augšteci

Pelču bibliotekārei atzinība Latvijas mērogā

Pelču bibliotekārei atzinība Latvijas mērogā

Pārnakšņot bibliotēkā – ne visiem un ne visur ir tāda iespēja, bet Pelču bibliotēkā jau trešo gadu aizvadīts Nakts lasīšanas festivāls. Turklāt Pelču bibliotekāre Daina Girvaite ieguvusi balvu "Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs" Kurzemes reģionā. Viņa arī atzīta par Gada bibliotekāri nominācijā “Par izcilu sniegumu mūžizglītības pasākumu īstenošanas jomā”.

Pelču pagasta bērni uz bibliotēku atnākuši ar visu nepieciešamo, lai nakti varētu pavadītu Pelču pilī, kur atrodas bibliotēka. Nakts lasīšanas festivāls tur notiek jau trešo gadu.

Tas gan nenozīmē, ka bērni visu nakti tikai lasa grāmatas, nakts plānā ir arī dažādi uzdevumi un spēles. Šāda pasākuma iniciatīva nākusi no pašiem bērniem, bet idejas īstenošanu uzņēmusies  bibliotekāre Daina Girvaite.

“Mērķis ir popularizēt lasīšanu, atrasties bibliotēkas vidē un saprast, ka šī vide var būt interesanta,” stāsta bibliotēkas vadītāja.

Par Dainu Girvaiti bibliotēkas apmeklētājiem atsauksmes atzinīgas. “Viņa ir ļoti jauka, viņa ir saprotoša, mīļa, jauki izturas pret mums,” stāsta bibliotēkas apmeklētāja Deila Kristela.

Šis nav vienīgais interesantais pasākums, kuru Daina Girvaite īsteno. Pērn Pelču bibliotēka izskanēja pasaules mērogā, jo ar projektu “Mazā pētniecības skola” saņēma fonda „Elektroniskā informācija bibliotēkām” inovāciju balvu.

Dainas darbošanos novērtējuši arī paši pelčenieki un pārliecinājuši Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrību, kas rīko ikgadēju konkursu, ka Gaismas nesējs Kurzemē strādā tieši Pelču bibliotēkā. “Dzinējspēks ir tas, lai dzīve būtu interesanta. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka katrs pats radām savā dzīvē skaistumu, katrs pats darām, lai būtu interesanti, lai varētu izpausties darbā, radošumā. Es ticu, ka bibliotekāra misija laukos ne tikai izsniegt un saņemt grāmatas, bet būt par tādu cilvēku, kas vietējai sabiedrībai spēj sniegt daudz vairāk,” saka Girvaite.

Daina savam apbalvojumu klāstam pievienojusi arī gada bibliotekāra nosaukumu mūžizglītības pasākumu jomā, jo vada arī spāņu valodas kursus. Bet bibliotekāru ideju tirgū viņas un kolēģu rīkotā intelektuālā spēle “Grāmatu risks” atzīta par vērīgāko ideju. Daina par bibliotekāri strādā piecus gadus un saka – nevienu mirkli šo izvēli nenožēlo.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti