Panorāma

Panorāma

Panorāma

Elektrolīniju remonti rada neērtības

Pecolli ģimene īsteno jaunieša sapni

Pecolli ģimene īsteno Oskara Lukauska sapni

Jautājumu “kāpēc ar mani tas notika” sev bieži uzdod Oskars Lukauskis. Viņš ir invalīds kopš dzimšanas. Oskaram ir 27 gadi, un viņš vēlētos atrast darbu un iemācīties burvju trikus. Puiša stāsts LTV sociālo tīklu rubrikā “Dzīvei nav melnraksta” tika sadzirdēts, un palīdzēt īstenot viņa sapni atsaucās iluzionisti – Pecolli ģimene. 

Oskars ir piedzimis ar smagu un neārstējamu diagnozi - bērnu cerebrālo trieku, un ārsti teica, ka viņš nekad nevarēs staigāt, bet par spīti tam Oskars gan peld, gan arī 10 gadus nodarbojās ar jāšanas sportu. Patlaban naudas trūkuma dēļ jāšana ar zirgiem nolikta malā, taču tas netraucē Oskaram turpināt sapņot. Tagad viņš ļoti vēlas kļūt par burvju mākslinieku un aktieri.

"Mans sapnis ir iemācīties burvju trikus tā kā Pecolli ģimene vai citi mākslinieki," saka Oskars.

Puiša stāsts LTV sociālo tīklu rubrikā “Dzīvei nav melnraksta” aizkustināja Danti Pecolli, un viņš Oskaru uzaicināja ciemos. Vakara gaitā siltās sarunās Pecolli ģimene rādīja dažādus trikus un atklāja to noslēpumus.

Pats Oskars arī iejutās burvju mākslinieka lomā, un pēc dažām mēģinājuma reizēm viņa spējas varēja novērtēt arī skatītāji – paši tuvākie Oskara cilvēki.

"Viņš jutās savādāk, taču viņš ir viens no mums, mēs neesam atšķirīgi nekādā ziņā. Tas, ka viņam ir bijusi tā trauma, tas ir diezgan traģiski, un tas, ka cilvēki viņu uzskata par kādu citu, tas ir diezgan neforši, bet es saskatīju to, ka viņš ir stiprs un viņā ir spēks. Man patīk tādi cilvēki, un es gribēju padalīties ar to, ko es zinu un varbūt padarīt viņa dienu foršāku," skaidro Dante Pecolli.

"Ja kādam cilvēkam ir sapnis un kāds cits palīdz tajā... Arī mēs šobrīd piedzīvojam to mirkli, kad mums bija, ir sapnis par brīnumu muzeju, un cilvēki ņem un palīdz. Tas, man liekas, ir skaisti, ka mēs viens otram varam palīdzēt pietuvināties savam sapnim. Tas ir skaisti," atzīst Dace Pecolli.

Oskars pēc piedzīvotā pie Pecolli ģimenes saprata, ka būt par burvju mākslinieku nav tik vienkārši. Tas ir grūts darbs, kas prasa ilgus treniņus un pacietību. Saprata, ka arī aktiermeistarībai ir liela nozīmē. Tomēr īstenot savu sapni kļūt par burvju mākslinieku viņš nav atmetis.

Apņemšanās sākt jaunu dzīvi – no jaunā gada, no pirmdienas – daudziem ir ierasta lieta. Ir notikumi, kas sagrauj un maina mūsu ikdienu - gan pozitīvā, gan negatīvā nozīmē un ne vienmēr esam tam gatavi. LTV Ziņu dienesta sociālo tīklu rubrikā “Dzīvei nav melnraksta” cilvēki stāsta par to, kā pārvarējuši grūtus un smagus brīžus savā dzīvē, lai iedrošinātu arī citus. Gada laikā rubrikas stāstus noskatījušies vairāk nekā divi miljoni soctīklu lietotāji. Visus stāstus var atrast LTV "Facebook" un "Instagram" lapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti