Pēc darba zaudēšanas Vineta izveido podkāstu, kas palīdz meklēt darbu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Podkāsti ne tikai izklaidē, bet arī izglīto un var būt noderīgi padomu sniedzēji.  Un ir arī podkāsts, kas latviešu valodā cilvēcīgi un saprotami runā par darba meklēšanu un atrašanu – tas ir “Pirms darba”.

Iespējams, tev ir sapņu darbs, bet varbūt esi darba meklējumos. Darba meklētājiem ir daudz šaubu un nedrošības un ļoti noder atbalsts. Un ļoti iespējams, tāds var izrādīties podkāsts “Pirms darba”. Tas saviem klausītājiem sola, ka var palīdzēt atrast darbu, un to dara, stāstot, kā gūt pārliecību par sevi darba intervijā, kā rakstīt CV, kā izmantot sociālos tīklus darba meklēšanā.

Pēc darba zaudēšanas Vineta izveido podkāstu, kas palīdz meklēt darbu
00:00 / 10:31
Lejuplādēt

Piemēram, podkāsta padomus deva Vineta Bērziņa. Viņa ir karjeras trenere un raidieraksta “Pirms darba” veidotāja. Podkāstu Vineta veido kopā ar producentu Juri Garjāni.

Man pašai vissaistošākais podkāstā ir klausīties dažādu cilvēku pieredzes stāstus. Un, kā izrādās, podkāstu Vineta sāka veidot, kad pati bija zaudējusi darbu. Par to arī viņa stāsta  Latvijas Radio podkāstā par podkāstiem “Raidnīca”.

– Tas notika, kad pandēmijas laikā pazaudēju darbu, un mans bijušais kolēģis Juris Garjānis, kurš ir podkāsta producents, mani uzaicināja sadarboties, un viņam bija šī ideja veidot podkāstu latviešu valodā. Un, saliekot kopā galvas, radās podkāsts “Pirms darba”.

Jau no paša sākuma zinājām, ka tas būs praktisks, ar padomiem, un arī stāsti par cilvēku veiksmēm un neveiksmēm, meklējot darbu. Mēs tomēr mācāmies un ieklausāmies neveiksmes stāstos.

Tad sanāk, ka sāki veidot podkāstu “Pirms darba”, esot darba meklējumos?

– Jā, tieši tā sanāca. Man pašai patīk darba meklēšanas process. Un līdz ar to esmu gatava cilvēkus par šo tēmu konsultēt, jo man tas viss šķiet interesants un tuvs. Mana ikdiena, strādājot personāla atlasē, ļauj ielūkoties no citas puses – no darba devēja, vadītāja, personāla atlases skata punkta.

Bet man ir arī darba meklētāja pieredze, – kad pazaudē darbu, meklē, ej uz intervijām, uztraucies un varbūt pat gadu nevari atrast darbu. Arī tā man ir bijis, un es labprāt dalos ar savu pieredzi.

Un kā Tu pati tajā laikā juties, kur pati smēlies zināšanas, kā atrast darbu?

Tajā laikā nebija tik viegli, jo tas viss nāca tā pēkšņi – pandēmija, darba zaudēšana. Un, protams, es nejutos tik ērti un labi. Meklēju palīdzību pie draugiem un paziņām, jo tolaik mana bijusī kolēģe un draudzene mācījās supervīziju, un man bija iespēja pie viņas apmeklēt supervīzijas sesijas, un mēs runājām, kā tad meklēt darbu un kādas man ir iespējas.

Varbūt tas izklausās jocīgi, ka es kā personāla speciāliste, kurai ir pieredze, meklēju kaut kādas iespējas, bet tad, kad esi darba meklētāja kurpēs iekāpis, tad ikvienam šī palīdzīgā roka ir nepieciešama.

Mani atbalstīja arī ģimene, vīrs, un vēl es mācījos arī koučingu, un es kā kliente varēju iet pie saviem kursabiedriem, un mani “koučoja” par dažādiem jautājumiem, arī par karjeras, nākotnes tēmām, mērķiem, darba meklēšanu. Ar atbalstu man tajā laikā bija paveicies.

Darba meklētājs bieži vien ir vientuļš ar savu pieredzi, un ir labi, ka ir kāds atbalstītājs, Bet droši vien arī podkāsta klausīšanās var palīdzēt, kad dzirdi citu cilvēku pieredzes.

– Protams, kad cilvēki sāk meklēt darbu, viņi skatās sludinājumus, veido CV, raksta pieteikumus. Mēs gribam arī, lai nāk trešā lieta klāt – lai cilvēki klausās podkāstu “Pirms darba”. Nesen ieviesām saukli “Podkāsts palīdz atrast darbu”. Un es ticu, ka tā arī ir, jo esmu saņēmusi neskaitāmas atsauksmes no klausītājiem, un tas visvairāk priecē un dod enerģiju turpināt podkāsta veidošanu.

Jā, es pamanīju jūsu saukli, bet kā tad podkāsta klausīšanās var palīdzēt atrast darbu?

Pirmkārt, jau klausoties citu darba meklētāju pieredzes stāstus, kas ne vienmēr ir veiksmīgi, bet stāsta par neveiksmēm, no kā cilvēks ir mācījies. Un bieži vien podkāstā es organizēju tādas tā kā darba intervijas – konsultācijas. Bieži vien ir tā, ka meklētājs darba interviju redz un dzird tikai no sava skatpunkta. Bet tu neesi dzirdējis, kā tas izskatās no malas. Un podkāstā ir iespēja to uzzināt.

Un es arī nekautrējos dot padomus par CV, uzdot līdzīgus jautājumus kā darba intervijās un bieži vien izspēlējām gan darba intervijas, gan karjeras konsultācijas. Un cilvēks tad var paņemt lietderīgāko sev.

Un, cik cilvēku ir atraduši, pateicoties podkāstam, darbu?

Nu šis ir tāds sarežģīts jautājums. Nezinu, nav ne jausmas. Bet nu ļoti ceru, ka ir pulciņš.

 

Diez vai darbu var atrast, tikai klausoties padomus podkāstā. Tomēr šķiet, ka raidieraksts var būt labs padomdevējs un atbalstītājs darba meklējumos, kaut vai lai iedvesmotos.

Visu sarunu ar raidieraksta “Pirms darba” veidotāju Vinetu Bērziņu klausies Latvijas Radio podkāstā “Raidnīca”.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti