Dienas ziņas

Par atkritumiem maksās pēc to svara

Dienas ziņas

ZS 2. Vidzemes brigādes štābs pārceļas uz Valmieru

Ē. Hānbergs grāmatā pateicas Tērvetei

Pateicību Tērvetei par veselības stiprināšanu Hānbergs izsaka grāmatā

Savā 80. dzimšanas dienā rakstnieks Ēriks Hānbergs Tērvetes dabas parkā iestādīja liepu, bet, sagaidot 85. dzimšanas dienu, viņš Tērvetei dāvājis grāmatu “Mana Tērvetes ieelpa”. Trešdien, 14. februārī, tautā cienītais spalvas meistars ar savu jaunāko darbu iepazīstināja tērvetniekus.

Publicists, rakstnieks un žurnālists Ēriks Hānbergs ir apceļojis teju visus Latvijas stūrīšus, bet Tērvetei viņa dzīvē ir bijusi īpaša loma daudzu gadu garumā. “Visu laiku gadu gadiem man sirdi spieda, un radās šis impulss šo spiedienu likvidēt. Pateikt paldies manai Tērvetei, kura 15 gadu garumā ir veseļojusi mani ne tikai sanatorijā, bet arī šai brīnišķīgajā, pasakainajā parkā,” saka publicists un rakstnieks Ēriks Hānbergs.

Pateikt “paldies” rakstnieks izvēlējies grāmatā, kuru pats salīdzina ar neparasto Tērvetes koka tiltu, kas savieno jauno ar jau sen zināmo. “Tā ir manai paaudzei, tiltu metot uz nākamo paaudzi, kura varbūt kaut ko grib uzzināt par pagājību. Tērvete vienmēr ir bijusi gan pasakainības, gan realitātes jaudīguma visbūtiskākā vieta, un tas turpinās arī šodienā,” sacīja Hānbergs.

Viņš ir saņēmis daudzus augstus apbalvojumus, bet joprojām vissvarīgākā viņam ir saikne ar lauku ļaudīm. Arī jaunajā grāmatā sev raksturīgajā manierē 256 lappusēs  rakstnieks izvērtējoši atskatās uz 1970.- 1980. gadu notikumiem, ceļojumiem un satiktajiem ļaudīm. “Var uztvert grāmatu arī tādā plašākā nozīmē, ka tā nav tikai par Tērveti. Tā ir par Latviju, par mūsdienu ļaudīm, par to, kā kādā konkrētā Latvijas vietā cilvēki dzīvo, strādā, radoši darbojas. Par to ir grāmata. Tas ir stāsts par Latviju,” norādīja AS “Latvijas mediji” redaktore Renāte Neimane.

Šis gads Hānbergam paiet 85. jubilejas zīmē. Tas gan nav iemesls, lai darba prieks apsīktu. Padomā jau ir jauna grāmata, kas vēstīšot par jaunības atmiņām Liepājas pusē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti