Dienas ziņas

ViA aktīvi izmanto modernās tehnoloģijas

Dienas ziņas

Traģisko sadursmi Kleistos izraisīja baļķvedējs

Arvien vairāk jauniešu izvēlas brīvprātīgo darbu

Par Salaspils Gada jaunieti kļūst brīvprātīgais

Aleksejs ir viens no deviņiem jauniešiem, kurš aizvadītajā nedēļā pretendēja uz Salaspils “Gada jaunietis 2014” titulu. Puisim ir tikai 16 gadi, bet viņa nesavtīgais darbs ir iedvesmojis jau neskaitāmus cilvēkus. Ik dienu, pēc skolas, viņš dodas uz Salaspils dienas centru un strādā ar cilvēkiem, kuriem ir funkcionāli traucējumi.

„Es mācu matemātiku, no 1-10 saskaitīšanu un atņemšanu, mēs zīmējam, protams. Vienu reizi nedēļā, piektdienā, mēs taisam mājturību, mēs kaut ko gatavojam no ēdieniem,” saka brīvprātīgais jaunietis no Salaspils Aleksejs Savins.

Labus vārdus par Alekseju saka Salaspils novada domes priekšsēdētāja vietniece sociālajos un sporta jautājumos Malda Caune. „Visi viņu mīl, visi tie cilvēki ar īpašām vajadzībām saka -  Aleksejs, Aleksejs, kur ir Aleksejs, visi pie viņa ir ļoti pieķērušies,” saka Caune.

Brīvprātīgajam darbam Aleksejs pievērsās šā gada septembrī, drauga mudināts. Puisis norāda, ka darbs reizēm ir emocionāli grūts, taču smaidi un pateicība, ko saņem, esot tā vērts. “Katru rītu pieceļoties, es gaidu, kad varēšu atkal kādam palīdzēt”, uzsver Aleksejs. „No stundām vienos es atnāku, tās četras stundas paiet tik ātri, ka tomēr gribas vēl un vēl kaut ko padarīt un negribu iet mājās, gribas te un te tikai būt,” stāsta puisis.

Uzslavas netaupa Salaspils dienas centra personām ar funkcionāliem traucējumiem vadītāja Rasa Rieksta – Riekstiņa. „Es gribēju uzslavēt šādus jauniešus, kuri nebaidās strādāt ar cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un rast tajā prieku un gandarījumu, saprotot, ka tu vari iegūt pats kā cilvēks, dodot citiem,” norāda Rasa.

Arī savu nākotni puisis saista ar sociālo darbu. Sākumā vēlas strādāt kā sociālais aprūpētājs, lai izprastu vairāk cilvēku patiesās  vajadzības, un pēc tam pilnveidot savas zināšanas, apgūstot sociālā darbinieka profesiju. „Es zinu, ka sociālais darbinieks ir grūti, bet sākumā varu pamēģināt to pašu sociālo aprūpētāju, kas ir drusciņ vieglāk,” atzīmē Aleksejs.

Pēc ikgadējā jaunatnes politikas monitoringa datiem, aizvadītā gada laikā Latvijā brīvprātīgo darbu regulāri veikuši 52% jaunieši vecumā no 13 - 25 gadiem. Vecumā no 13 - 15 gadiem brīvprātīgo darbu veikuši pat 69% jauniešu, turpretī vecuma grupā 20 - 25 gadi 44%.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt