Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Sabiedriskā transporta reisu un maršrutu samazinājums. Risinājumi Vidzemē

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Spēlfilmu ražošana Latvijā šogad sasniegs leģendārās Rīgas Kinostudijas apjomus

Par daiļslidotāju Vasiļjevu īkšķus turēs un nakti negulēs visa Daugavpils

Par daiļslidotāju Vasiļjevu īkšķus turēs un nakti negulēs visa Daugavpils

Slidojums būs veltījums Latvijai un Daugavpilij – pošoties uz savā dzīvē pirmo olimpiādi, intervijās teica 18 gadus vecais daugavpilietis Deniss Vasiļjevs. Pēc 24 gadu pārtraukuma Latvijas daiļslidotāji atkal piedalīsies ziemas olimpiskajās spēlēs. Jau naktī uz piektdienu, 16. februāri, ap pieciem agri no rīta pēc Latvijas laika, Deniss kāps uz Phjončhanas ledus, lai  līdztekus ar pasaulē labākajiem daiļslidotājiem cīnītos par olimpiādes medaļām.

Skatīsies viņa uzstāšanos, turēs īkšķus un pārdzīvos daudzi, bet jo īpaši Denisa gaitām dzīvo līdzi viņa dzimtās pilsētas – Daugavpils iedzīvotāji, pašvaldības sporta nozares pārstāvji un klases biedri - Daugavpils Krievu  liceja 12. klases audzēkņi.

Vienkārši fanātiķis

Daugavpils Ledus halle
Tieši ledus Daugavpils hallē, uz kura šobrīd soļus ievingrina paši mazākie daiļslidotāji,  bija  pirmais, uz kura četru gadu vecumā uz slidām uzkāpa Deniss Vasiļjevs.

Tā bija veiksmīga vairāku apstākļu sakritība, ka pilsēta var tagad lepoties ar olimpieti daiļslidošanā, saka pilsētas Bērnu un jauniešu sporta skolas vadītājs Imants Utināns, kurš Denisu atceras kā talantīgu un mērķtiecīgu puisi.

“Deniss sāka te slidot 2003. gadā. Tad viņa trenere bija Serovatkina. Viņa aizbrauca. Tad bija trenere no Krievijas Ivanova. Tad, kad viņš sāka uzrādīt labus rezultātus, pie mums viņam bija jau par šauru. Tad viņš aizbrauca uz Franciju, kur viņu trenēja lietuviešu trenere [Ingrīda Snieskiene], šo treneri nomainīja Krievijas treneris Aleksejs Urmanovs un tagad jau Stefans Lambjēls,” Vasiļjeva trenerus uzskaita Utināns.

“Te veiksmes sakritība ir tajā ziņā, ka tam puisim ir talants. No otras puses, viņa mamma, kas viņam palīdzēja un viņu bīdīja, arī pašvaldība un sporta skola, cik varēja, finansiāli atbalstīja un palīdzēja.

Imants Utināns un Mihails Jenbajevs
Šī simbioze arī veidoja rezultātu. Ne katra skola, ne katra pilsēta var lepoties, ka skolas audzēknis startē lielajā olimpiādē,” norāda Utināns.

“Deniss ir ļoti mērķtiecīgs. Viņš ir vienkārši fanātiķis uz to lietu.

Tādu ūnikumu nav daudz ne pilsētā, ne Latvijā. Tas ļoti priecē un dod stimulu arī pārējiem, par Denisu stāsta Utināns.

Pašvaldība ļoti lepojas, atbalstīja un joprojām atbalsta Denisu, sarunai pievienojas Daugavpils pilsētas domes Sporta un jaunatnes departamenta vadītāja pienākumu izpildītājs Mihails Jenbajevs. Viņš piebilst, ka Deniss pilsētā šobrīd ir populārākais sportists:

“Mums šobrīd pilsētā notiek balsošana par labāko sporta laureātu 2017. gadā, un Deniss pārliecinoši ir līderis ar ļoti labu atrāvienu.”

Skatīsies tiešraidē un turēs īkšķus

“Mums reizi gadā Daugavpils ledus hallē ir Ziemassvētku ziemas uzvedums, un tajā regulāri piedalās mūsu Deniss Vasiļjevs. Katru reizi šajos uzvedumos mūsu halles tribīnes ir skatītāju pilnas. Skatītāji nāk,” saka Utināns.

Ziemas olimpiādē, kas Denisam Vasiļjevam būs pirmā, Daugavpils sporta nozares pārstāvji prognozē veiksmīgu uzstāšanos, labāko desmitniekā noteikti šim sportistam jābūt.

Daugavpilieši zina, atpazīst un mīl savu olimpieti.

Ikviens no nejauši uzrunātajiem pilsētniekiem Vasiļjeva vārdu ir dzirdējis, seko tā gaitām un tur īkšķus par viņu olimpiskajās spēlēs.

“Tas ir Daugavpils daiļslidotājs,” saka kāda daugavpiliete. “Jā, viņu zinu. Zinu, ka viņš ir diezgan jauns, bet Daugavpilī jau viņam ir diezgan liela popularitāte. Malacis! Lai turas!” viņa nosaka.

“Turēsim īkšķus, novēlēsim labus panākumus un bez traumām,” piezīmē kāds cits vietējais iedzīvotājs. “Ja būs iespēja, arī tiešraidē skatīsimies viņa uzstāšanos.”

Skatoties Denisa lēcienus, sirds pamirst

Deniss Vasiljevs
Bez traumām un ar labiem rezultātiem Denisam no olimpiādes novēl atgriezties arī skolas biedri. Viņa skolā - Daugavpils Krievu licejā - izveidota Denisam veltīta izstāde.

Tieši skola, mājas, sava pilsēta ir tās, kas Denisam dod spēku un iedvesmo, to šī gada sākumā kādā no intervijām Latvijas Radio 4 atzīst arī pats Deniss. “Man ļoti patīk mācīties un uzzināt kaut ko jaunu – mani intriģē tas, ar ko vēl neesi saskāries. Turklāt labā kompānijā un atmosfērā, kā tas ir skolā. Ar lielu gandarījuma sajūtu atgriežos mājās. Ja es šeit nemācītos, iespējams, mani nemaz nepalaistu uz mājām, tāpēc lai arī trīs dienas, bet [ir svarīgi] būt mājās,” stāsta Vasiļjevs.

Denisa Vasiļjeva klases biedri
Ar nepacietību gaidot iespēju atkal satikties ar klasesbiedru un turot īkšķus par veiksmīgu uzstāšanos, par Denisu runā viņa tuvākie klasesbiedri - Daugavpils Krievu liceja 12. klases skolnieki - Diāna, Darja, Karmena un Daniels.

Viņi atzīst, ka Deniss kādus divus mēnešus jau nav redzēts.

Daniels atminas, ka jau 6. un 7. klasē bija jūtams, ka Deniss būs nopietns sportists.

Arī klasesbiedrenes piezīmē, ka Deniss daiļslidošanā trenējies jau pirmajā klasē un bija mērķtiecīgs šajā nodarbē. Taču vēl viens viņa talants un aizraušanās ir zīmēšana. Deniss savās izpausmēs vispār ir radošs.

Jaunieši atzīst, ka vēros Denisa uzstāšanos olimpiskajās spēlēs. “Sports ir visa viņa dzīve, un viņš nevar bez sporta dzīvot. (..) Es domāju, ka viņam viss izdosies, jo viņš ir ļoti nopietns cilvēks,” pauda Daniels. Par spīti tam, ka Deniss mācās attālināti, viņa sekmes ir labas. Daniels spriež, ka olimpiskajās spēlēs svarīgākie būs lēcieni – pašam Danielam sirds apstājas brīdī, kad ir lēcieni.

Savukārt meitenes Denisam novēl izbaudīt lielās sacensības – galu galā šīs noteikti nebūšot viņa pēdējās četrgades sacensības.

Galvā nav sakāpis; mācās japāņu valodu

Par to, ka Denisam viss izdosies, nešaubās arī viņa klases audzinātāja, vēstures skolotāja Jeļena Vasiļjeva. Viņa atklāj, ka ļoti pārdzīvo par savu audzināmo, seko līdzi viņa gaitām un saredz viņam labu perspektīvu.

Deniss Vasiļjevs
Skolā Deniss pēdējo reizi bija decembrī, atceras Jeļena Vasiļjeva. Saruna ar olimpieti gan bijusi ne tikai par sportu un mācībām, bet arī par dzīvi un pat filozofiju.

Skolotāja atklāj, ka daiļslidotāju interesē vēsture, it sevišķi Japānas vēsture. Tieši tāpēc viņš mācās japāņu valodu.

Vasiļjeva noraida apgalvojumu, ka daiļslidotājs varētu būt saslimis ar zvaigžņu slimību. “Nē, nē – nav nekādas zvaigžņu slimības. Ļoti atvērts, ļoti jūtīgs, ļoti simpātisks jauns cilvēks. Man ir liels prieks ar viņu runāt katru reizi, kad redzu. Ļoti interesants cilvēks. (..) Es domāju par viņu rītā, vakarā – katru dienu,” atklāj skolotāja.

Viņa uzsver, ka daiļslidotājs martā būs Daugavpilī, lai kārtotu eksāmenus.

Tāpēc Vasiļjevam ir privātskolotāja, kas palīdz gatavoties pavasarī gaidāmajiem pārbaudījumiem.

Daiļslidotājs, jaunais daugavpilietis Deniss Vasiļjevs, kurš olimpiādē pārstāvēs  Latviju, uz Phjončhanas ledus kāps rīt agri no rīta - ap  pieciem pēc Latvijas laika.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt