Panorāma

Tirgotāji taisnojas; rīkotāji sola – šī ir pēdējā reize

Panorāma

Panorāma

V. Zemgals gatavs atgriezties laika ziņās kaut rīt

«Panorāmai – 60»: Viktors Zemgals - pirmais «laika vecis» Latvijā

Pirmais ''laika vecis'' Latvijā - tā par sevi saka dziedātājs Viktors Zemgals, un, lai gan LTV “Panorāmā” viņš nestrādā jau 20 gadus, joprojām viņam mēdz vaicāt, kāds būs laiks. Grūti pateikt, kas viņam nesa vairāk slavas - televīzija vai dziedāšana, bet skaidrs ir tas, ka viena bez otras šīs divas publiskās dzīves, iespējams, nemaz nevarētu pastāvēt.

Tieši skatuves pieredze viņam ļāva kļūt par laika ziņu diktoru, un tieši diktora darbs vēlāk palīdzēja atgriezties uz skatuves.  

Viņš laika ziņas uzreiz pēc “Panorāmas” stāstīja 5 gadus - no 1993. līdz 1998. gadam. Tieši tajā pašā 3.studijā, no kuras joprojām iet gaisā visas LTV1 ziņas.

Lai kļūtu, kā Viktors Zemgals pats saka, par pirmo laika veci Latvijā, bija jāiztur diktoru konkurss, kuru viņš neizturēja - izkrita otrajā kārtā.

Bet toreizējam Ziņu dienesta vadītājam Olafam Pulkam viņš bija iekritis acīs.

“Man piezvanīja un uzaicināja. Es nopriecājos - jes, vadīšu “Panorāmu”, un biju tāds kā vīlies, ka tās ir laika ziņas,” atceras Zemgals.

 “Daudzi mulst, kad iedegas sarkanā lampiņa, man tanī brīdī bija tāds pacilājums, domāju - šobrīd uz mani skatās viens miljons! Man palīdzēja skatuviskā pieredze,” atzīst Zemgals.

Toreiz, lai sagatavotu laika ziņas, nevis pētīja satelītu kartes internetā, bet sēdās transportā un brauca uz meteoroloģijas centru.

“Tur man tantes iedeva papīrīšus, kur sarakstīts plus 7 grādi utt. Braucu uz Zaķusalu, dzejoju ievadvārdus, atvadvārdus... Es ar roku rakstīju špikeri, to laida cauri... Tas bija akmens laikmets. Tagad vienkārši: ir karte - Marseļa, Parīze, Prāga. Bet man jau bija tikai zila lupata, kur es neko neredzu. Ar vienu aci lūrēju monitorā, lai, rādot Tallinu, ar roku netrāpu Oslo. Tagad jau ir savādāk,” saka Zemgals.

“Toreiz nebija reklāmas likumu, mēs te varējām dauzīties uz velna paraušanu. Bija visādi sponsori - pat šortos vadīju. Gerkens toreiz sponsorēja, gājām izvēlēties šortus, dažādus krāmus, ar ko pasniegt tās ziņas, tā bija absolūta brīvība,” atminas Zemgals.

Uz jautājumu, kas viņa dzīvē bijusi “Panorāma”, Viktors zibenīgi atbild - straujš lēciens uz augšu. Aktīvā koncertu dzīve bija panīkusi, darba nebija, kādu brīdi viņš pat vadīja taksometru. Un tad - televīzija! Ar tās dāvāto publicitāti nekas cits nevar sacensties, sevišķi tolaik!

“Ja tu esi populārs aktieris vai dziedātājs, tevi zinās tie, kas klausās vai skatās tevi. Ko vilkt mugurā, to grib zināt pilnīgi visi, arī tie, kas neinteresējas par mākslu un politiku. Darbs televīzijā pēc pirmās ziemas man deva iespēju atgriezties uz skatuves,” stāsta Zemgals.  

Viktors Zemgals saka - būtu gatavs atgriezties laika ziņās kaut tūlīt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti