«Panorāmai – 60»: Daina Zalamane un Vilnis Meliņš novēl mainīties līdzi laikam

Laiki un paaudzes mainās, bet "Panorāma" paliek. Un lai ar "Panorāmu" izaug arī nākamās paaudzes! Šādu sveicienu Latvijas Televīzijas ziņu raidījumam 60. gadskārtā sūta bijušie panorāmieši – Daina Zalamane un Vilnis Meliņš.

Ar Dainu Zalamani un Vilni Meliņu Latvijas Televīzija tikās Dainas darbavietā – Latvijas Radio. Savulaik tieši no radio viņa atnāca strādāt uz televīziju. Kopš brīža, kad viņi bija viens no ''Panorāmas" vadītāju pāriem, pagājuši 28 gadi.

Daina un Vilnis sākumā veidoja sižetus citiem televīzijas raidījumiem, bet "Panorāmā" viņu laiks sākās 80.gadu beigās, kad "Panorāmu" apvienoja ar propagandas redakciju. Diktorus atlaida, un ziņas bija jālasa pašiem žurnālistiem. Un izveidoja četrus vadītāju pārus. Dainai spilgti atmiņā palicis vakars, kad viņi pirmo reizi izgāja kadrā kā "Panorāmas" vadītāji. 

"Skatītāji ļoti mīlēja diktorus, un tagad pēkšņi kadrā parādās žurnālisti. (..) Tie bija laiki, kad nebija špikera mašīnu. Mēs sēžam ar savām lapiņām. Pirmais vakars. Nolasām ziņas, atveras studijas durvis, ieskrien Andra Austere un saka apmēram tā: “Āāā! Cik jūs bijāt slikti! Daudzi zvanīja un to teica". Strādājot televīzijā, ir jābūt biezai ādai," atzīst Daina.

Tas bija Atmodas sākums. Toreiz Latvijā nebija cita televīzijas kanāla. Cilvēki steidza pabeigt darbus, lai pusdeviņos vakarā nepalaistu garām "Panorāmu". 

"Pazuda cenzūra. Varbūt tas bija galvenais. Mums neviens neskatījās uz pirkstiem, ļāva izteikt savas domas, viedokli. Mēs meklējām cilvēkus, kas varētu pastāstīt par vēstures lietām, par kurām līdz tam cilvēkiem bija maza interese," atceras Vilnis.

"Aivis Ronis, pēc tam viņš bija vēstnieks ASV, viņš tajā laikā stāstīja par ārzemju notikumiem. Es skatos uz kameru, un blakus Aivis Ronītis, jauns puisītis ar nopūderētu degunu, sēž un uz mani skatās. Un smaida. Sanāca smiekli, jutos šausmīgi, es nakti negulēju... Tādi gadījumi var gadīties, bet "Panorāmā", galvenajā informatīvajā raidījumā tā izgāzties nebija labi," atzīst Daina.

Mainīties līdzi laikam un nezaudēt skatītāju uzticību un ietekmi. Lai ar "Panorāmu" izaug arī nākamās paaudzes – jubilejas reizē novēl bijušie panorāmieši.

"Kad es iedomājos par "Panorāmu", man atmiņā nāk mans tēvs. Kad sākas "Panorāma", viņš vienmēr bļāva pa visu māju. "Panorāma"! Ar domu, ka visiem ir jānāk, tas ir jāredz, kā to var neredzēt," stāsta Daina.

Daina Zalamane saka, ka Latvijas sabiedriskie mediji – Latvijas Televīzija un Latvijas Radio – šodien nozīmē arī lielu pienākumu un lielu atbildību.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti