Sadaļas Sadaļas

4. studija

4. studija

4. studija

4. studija

Stāsts par to, kā nenolaist rokas - dziedātāja Katrīna Dimanta

Pandēmijas laikā dziedātāja Katrīna Dimanta taisa pastalas un pārdod ukuleles

Paralēli mūzikai dziedātāja Katrīna Dimanta ne tikai raksta dzeju, taisa pastalas un galvas rotas un pagūst darboties bērnu slimnīcā Daktera Klauna lomā, bet koronavīrusa laikā sākusi mācīties arī grāmatvedību. Iegūtās zināšanas noder, pārdodot nelielos strinkšķināmos instrumentus ukuleles.

"Pagājušā gada marts man sākās ļoti, ļoti interesanti, tāpēc, ka februārī es ieguvu 2. vietu “Supernovā”. Ļoti daudz pieteikumu koncertiem, viss notiek – ļoti daudz interviju, sarunāti raidījumi, viss kaut kas un – ba-bām! Viss, čušš, beidzās mana pasaule," stāstīja Katrīna.

Dziedātājai nācās atcelt visas ieplānotās koncerttūres un arī pasākumus ārpus Latvijas. Katrīna atzina, ka brīdī, kad viens pēc otra tika atcelti pasākumi, bija "uzreiz jādomā arī, kas nākotnē finansiāli notiks. Kas ir ar visiem dīkstāves pabalstiem. Tiem, kam es atbildu, – tos es saņēmu," atzina mūziķe.

Dzeja, pastalas un darbs ar bērniem

Lai pārvarētu emocionāli smago posmu, dziedātāja rakstīja dzeju, kas ļāva izlikt visas savas emocijas uz papīra. "Piespiedu sevi katru dienu kaut ko uzrakstīt. Un tas īstenībā palīdzēja," atminējās Katrīna.

Savukārt pastalu taisīšana jau agrāk dziedātājai bija veids, kā atslēgties un atpūsties no skatuves dzīves un komunikācijas ar cilvēkiem: "Tad, kad man bija ļoti, ļoti daudz koncertu, es nespēju atrast veidu, kā atpūsties. Un tad es vienā dienā domāju, ka varētu uztaisīt pastalas. [..] Es izpētīju, kur, ko, kā, prasīju draugiem padomu un beigās sāku taisīt." Viņa gan piebilda, ka šobrīd pastalu pasūtījumus nepieņem.

Dziedātāja uzsvēra, ka lielu nozīmi viņas dzīvē ieņem darbs ar bērniem – gan privāti, gan bērnu slimnīcā Daktera Klauna lomā.

Pandēmija šo akciju, protams, ir ietekmējusi, taču visi cītīgi sekojot līdzi veselībai un ievērojot drošības pasākumus. "Mēs, paldies Dievam, drīkstam iet strādāt, un tas ir ļoti, ļoti vajadzīgs šobrīd ne tikai bērniem, bet arī dakteriem un vecākiem, un mums pašiem," teica Katrīna.

Mūzikas albums top ar ziedotāju palīdzību

Neskatoties uz sarežģītiem apstākļiem, Katrīnai ļoti gribējās realizēt ieceri par savu albumu. Materiāls jau bija gatavs, taču pietrūka līdzekļu. "Es apņēmos un savā dzimšanas dienas mēnesī, februārī, uztaisīju kampaņu, kur cilvēki varēja ziedot man – viņi varēja piedalīties mana albuma tapšanā," stāstīja mūziķe. Nepieciešamo summu izdevies savākt ātri: "Es esmu  tik ļoti pateicīga, un mana sirds no laimes plīst [..], jo mēs ļoti ātrā laikā savācām visu prasīto summu. Esmu ļoti pateicīga un priecīga, ka man ir tādi atbalstītāji un fani, un draugi."

 Jaunajā albumā iekļauta arī dziesma “Tu uz mani paskaties”, kurā izmantoti pandēmijas laikā tapuša dzejoļa vārdi.

Atver savu mūzikas instrumentu veikalu

Pandēmijas laikā Katrīna sāka mācīties arī grāmatvedību. "Man ir ļoti brīnišķīga grāmatvede, bet es bieži vien nesaprotu, ko viņa man stāsta, un tad es izlēmu [..], ka varētu pamēģināt un pamācīties grāmatvedību," stāstīja sieviete.

Dziedātājai gan neesot nodoma ar šo profesiju pelnīt iztiku, tomēr iegūtās zināšanas noder, pārdodot nelielos strinkšķināmos instrumentus ukuleles.

Nudien – Katrīna spēlē kokli, čellu, vijoli un tagad apguvusi arī ukuleli, kuru ne tikai spēlē, bet arī piedāvā iegādāties un mācīties citiem, jo dziedātāja vada arī ukuleles spēles nodarbības.

"Manam brālim Tenim arī ļoti patīk spēlēt un viņam ļoti labi sanāk spēlēt ukuleles un ģitāras, [..] un mēs ar viņu runājām, ka Latvijā ir iespējams nopirkt instrumentus, bet nav neviena, kurš var ļoti labi pastāstīt, kas tas tāds ir, ko ukulele dara," stāstīja Katrīna. Tādēļ mūziķe izmantojuši šo laiku, lai izveidotu arīdzan savu veikalu, kur tirgot šos mūzikas instrumentus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt