Pandēmijas dienasgrāmatas no Eiropas: cilvēkus vieno neziņa, raizes par ģimeni un darbu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Raizes par tuviniekiem un darbu un nomācošā neziņas sajūta šajā pandēmijas laikā ir teju universāla. Iespējams, pirmoreiz mūsu dzīves laikā tik līdzīgas izjūtas vienlaikus izdzīvo tik daudz cilvēku dažādās pasaules malās un pavisam atšķirīgās kultūrās. To apliecina arī Eiropas radio tīkla “Euranet Plus” fiksētās iedzīvotāju video dienasgrāmatas dažādās Eiropas valstīs.

Pandēmijas dienasgrāmatas no Eiropas: cilvēkus vieno neziņa, raizes par ģimeni un darbu
00:00 / 03:31
Lejuplādēt

 

Trīs bērnu mamma Eimija Īrijā

Īru skolotāja un trīs bērnu mamma Eimija Gurija savu video ierakstījusi istabā uz gultas – fonā cieši aizvērtās durvis rada iespaidu, ka šis ir viens no retajiem brīžiem, kad viņa var pabūt viena.

 "Bērni vēl ir par mazu, lai saprastu, kas notiek," saka Eimija. Taču arī viņu dzīve ir dramatiski mainījusies – vairs nevar iet uz skolu, satikt vecvecākus, brālēnus un draugus.

“Es visvairāk raizējos par to, kā šī krīze ietekmēs manus bērnus un viņu dzīvi. Es ļoti cenšos, lai dzīve mājās būtu tik normāla, cik vien iespējams. Bet, protams, tas vienmēr neizdodas. Jā, man ir bažas par to, kā šis viss ietekmēs manus un arī citu vecāku bērnus,” atzīst Eimija.

Skolotāja Jana Slovēnijā

Slēgto skolu un ilgstošās pašizolācijas izraisīto bērnu vientulību un ilgas pēc sociālā kontakta novēro arī skolotāji, kuri tagad ar skolēniem tiekas tiešsaistes platformās.

Angļu valodas skolotāja Jana Čoliča no Slovēnijas stāsta: “Kad mums bija pirmā tiešsaistes stunda “Zoom” platformā, viņiem gāja tik jautri! No angļu valodas mācību vielas mēs gan neko daudz nepaguvām izņemt, jo pusi no stundas viņi vienkārši skaļi priecājās viens otru redzēt un runāja par visu iespējamo, izņemot angļu valodu. Bet es neiebildu, jo dzīve nesastāv tikai no skolas, angļu valodas vai kāda cita priekšmeta, ko mācām.”

Praktikante Lisa Vācijā

Mokošākā pašlaik ir neziņa, cik ilgi tas viss turpināsies, atzīst mārketinga nozares praktikante Lisa Jērentrupa no Vācijas. Tāpat kā daudzi, arī viņa secina, ka ļoti pietrūkst klātienes kontakta ar citiem cilvēkiem.

“Un vēl es esmu noraizējusies par savu tēti. Lai gan abi izvairāmies no sociāliem kontaktiem un tikai es viena dodos iepirkties, es tomēr uztraucos, kas notiks, ja viņš saķers šo vīrusu,” atzīst Lisa.

Skolotājs Heiki Somijā

Heiki Kurtonurmi ir skolotājs un trīs bērnu tēvs no Somijas. Viņš atbalsta valstī noteiktos ierobežojumus un arī visvairāk raizējas par ģimeni – māsu, kura dzīvo Milānā, un sievu, kura retas slimības dēļ ir vīrusa riska grupā.

“Maniem vecākiem ir 83 un 75 gadi. Tēvs šo situāciju neuztver nopietni. Aizgāja pie friziera, lai gan visi centāmies viņu pārliecināt, ka pašlaik tā nav laba doma,” stāsta Heiki.

Liels raižu iemesls daudziem šajā laikā ir darbs, pareizāk sakot, tā trūkums. Daudzi uzņēmumi atlaiž darbiniekus, bet daudz mazāk pieņem darbā – tā nepavisam nav situācija, ar ko vēl pirms pāris mēnešiem rēķinājās topošie augstskolu absolventi.

Studente Eiva Lielbritānijā

“Šie ierobežojumi mani ļoti ietekmē," atzina Eiva Forbsa, žurnālistikas studente Lielbritānijā, kura šogad iegūs maģistra grādu. Tā kā mācības klātienē ir pārtrauktas, Eiva atgriezusies vecāku mājās. Sieviete atzina, ka ir neziņā par nākotni – daudzi apkārtējie ir zaudējuši darbu vai viņiem samazināta alga. Tāpat jaunajam žurnālistam atrast darbu šādā laikā nav lielu izredžu.

 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
 

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti