Otto un Džo podkāstā «Latvia Weekly» angļu valodā stāsta par norisēm Latvijā

Amerikānis Džo Horgans ir angļu valodas skolotājs Jelgavas Spīdolas ģimnāzijā, skolēniem māca mediju pratību un kā veidot podkāstus. Otto Tabuns ir studējis diplomātiju, specializējoties starptautiskajā drošībā. Un viņi abi kopā, ik nedēļu ieraksta raidierakstu angļu valodā "Latvia Weekly".

Otto un Džo podkāstā «Latvia Weekly» angļu valodā stāsta par norisēm LatvijāDace Krejere

Otto un Džo savu raidierakstu dēvē par neatkarīgu gidu Latvijas notikumos ārzemniekiem, kuri šeit dzīvo vai interesentiem ārpus mūsu valsts robežām. Raidierakstā "Latvia Weekly" Džo un Otto angliski diskutē par, viņuprāt, svarīgākajiem nedēļas notikumiem, dod ieskatu vēsturē un kultūrā, skaidro kontekstu. Un lepni uzsver, ka viņu podkāsts top Jelgavā.

"Pāris gadus atpakaļ Džo Fulbraita programmas ietvaros ieradās Latvijā. Man kā Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas absolventam jautāja, vai Džo varētu skolā strādāt par skolotāju. Tā iepazināmies un Džo atbrauca strādāt uz Jelgavu. Kā redzam, Jelgava ir vieta, kur Džo ir izvēlējies palikt. Un man bija tas gods Džo iepazīstināt ar savu skolasbiedreni Līgu, kuru Džo apprecēja. Man ir prieks, ka sarunas par Latviju varam turpināt arī tagad, jo Džo savu dzīvi ir saistījis ar Latviju un Jelgavu," stāstīja Otto.

Attēlā Otto Tabuns

"Kā redzat, Otto ir ļoti liela ietekme manā dzīvē. Tie, kas klausās mūsu podkāstu, viņi zina, ka mēs ļoti lepojamies ar to, ka esam, nevis Rīgas, bet Jelgavas podkāsts. Jo daudzu domā, ka viss kas notiek Rīgā, notiek arī Jelgavā. Bet tā, protams, nav! Es esmu no ASV, un man gribējās atbraukt uz šo Eiropas daļu, jo studēju vēsturi, kļuvu par vēstures skolotāju un mani interesēja Baltija. Par to daudz klausījos universitātē, vienā padomju vēstures kursā. Tas mudināja vairāk iepazīt Baltiju un šeit notiekošo," stāstīja Džo.

Attēlā Džo Horgans

Bet kurā brīdī sapratāt, ka gribat taisīt arī podkāstu?

Otto atzina: " Tas prasīja ilgu laiku, līdz nonācām pie šādas idejas un sapratām kā to realizēt. Mēs iepazināmies 2014. gadā, bet podkāstu sākām 2018. gadā. Vispirms mums bija daudz un plašu sarunu par Latvijas vēsturi, politiku, kas kopīgs un atšķirīgs Baltijas valstīm. Atklājām daudzus būtiskus, bet ne vienmēr ārzemniekiem atbildētus jautājumus par Latviju.

Un kad satikām citus, Latvijā dzīvojošus ārzemniekus, viņiem bija dažādi jautājumi un sapratām, ka mēs savu sarunu formātu varētu pavērt plašākai auditorijai.

It īpaši jau tiem, kuriem ir svarīgi saprast kontekstu, lai labāk varētu iejusties mūsu valstī vai arī profesionāļiem, kas veic pētījumus par Latviju. Mēs neesam arī nevienas politiskās partijas biedri. Tas mums ļauj brīvi apspriest politiskos jautājumos un runāt, ko vēlamies un censties rast objektīvāko skatu uz šim jautājumiem. Protams, mūsu pašu uzskati nav identiski un tas ļauj mūsu diskusijām būt priekš klausītājiem interesantākām."

Džo atzīmēja: "Mums ir bijušas sūdzības, ka esam slepens, kādas partijas projekts, un katram ir sava versija, par kuru partiju mēs balsotu vēlēšanās. un mēs smejamies par šim nepareizajiem minējumiem."

Otto piebilda: Mēs tiešām cenšamies saviem klausītājiem pastāstīt, un tas savā ziņā nepalīdz mūsu klausītājiem, ka mēs pievēršam uzmanību tam, ka stāsts ir vēl sarežģītāks nekā varētu šķist. Un mūsu sabiedrība ir daudzveidīgāka, ka tā tas bijis jau vēsturiski. Un mēs cenšamies to visu atspoguļot."

Otto un Džo nav partiju biedru un uzsvēra, ka ne tikai nepārstāv kādu politisko spēku, bet arī nesaņem finansiālu atbalstu no valsts. Viņi ir neatkarīgi gidi, kuri trešo gadu regulāri sniedz savu redzējumu par Latvijā notiekošo ārzemniekiem. Tādejādi kļūstot par vēl vienu informācijas avotu tiem, kuriem latviski nesaprot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt