Rīta Panorāma

Krievijā strauji pieaug Covid-19 upuru skaits

Rīta Panorāma

Lietuva sāk žoga būvniecību uz robežas ar Baltkrieviju

Otrās mājas uz patruļkuģa. Leitnanta Strazdiņa ikdiena

Otrās mājas uz patruļkuģa. Leitnanta Strazdiņa ikdiena

Mārcim Strazdiņam interese par militāro sfēru bijusi jau no bērnības, un vienmēr viņam patikusi arī jūra. Tagad viņš ir leitnants, komandiera palīgs uz kuģa “Viesīte”, kas veic patrulēšanu Baltijas jūrā un piedalās cilvēku glābšanas darbos.

“Pēc vidusskolas 2014. gadā iestājos profesionālajā militārajā dienestā. Absolvēju Nacionālo aizsardzības akadēmiju,” par savām profesionālajām gaitām stāstīja Mārcis.

Patruļkuģis “Viesīte” tagad ir viņa otrās mājas. Latvijai ir vairāki šāda tipa kuģi, kas ikdienā dežurē Baltijas jūrā. Tie var attīstīt līdz pat 40 kilometriem stundā lielu ātrumu.

“Kad atrodamies jūrā, es pildu vakts virsnieka pienākumus. Lai nebūtu jāstrādā 24 stundas vieniem un tiem pašiem cilvēkiem, mēs esam sadalījušies divās maiņās. Katrai maiņai ir savs vakts virsnieks, kurš ir atbildīgs par kuģi tajā brīdī. Es vadu kuģi,”  stāstīja Mārcis. Viņam uz kuģa ir pakļauts sakarnieks un motorists, kurš atbild par tehniskām lietām.

Mārcis atzina, ka sadzīves apstākļi uz kuģa ir ļoti labi, tāpat ir prieks par komandu, ar kuru ikdienā jādodas jūrā.

Kuģa “Viesīte” galvenie uzdevumi ir patrulēšana un nepieciešamības gadījumā arī iesaistīšanās cilvēku meklēšanas un glābšanas darbos jūrā.

Kuģa komandai regulāri jāpiedalās gan vietējās, gan starptautiskās mācībās, tāpat jāatjauno iemaņas cilvēku glābšanas darbos. Savu izvēli 2014. gadā iestāties armijā Mārcis nevienu brīdi nav nožēlojis. Viņam patīk savs darbs.

“Pati jūra ir aizraušanās. Plus gandarījums ir par to, ka tu dari sabiedrībai un valstij lietderīgu darbu,” uzsver leitnants.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt