Labrīt

Norvēģijas premjere kritizē Ungārijas valdības vēlmi pārvaldīt ārvalstu finansējumu NVO

Labrīt

Džeisijas formula: ir jānodibina attiecības vismaz ar vienu bērnunama bērnu

Olgas stāsts: ar bērnanamu bērniem pie pavāriem, pilotiem, baņķieriem

Olgas stāsts: Palīdzēt bērnunamu bērniem izvēlēties profesiju

Nekad nevajag sevi iegrožot stereotipu rāmjos, ka - "ja esi bijis bērnunamā, tad tev nākotnē nekas daudz nespīd". Patiesībā ļoti daudz kas ir iespējams. Tā saka biedrības "Taureņa efekts" dibinātāja Olga Kazaka, kura palīdz bērnunamu bērniem izvēlēties profesiju.

Olga Kazaka strādā par pasniedzēju Latvijas Universitātē, kā arī darbojas komunikācijas nozarē. Taču viņas sirdslieta ir biedrība "Taureņa efekts" un viens no šīs biedrības projektiem ar tādu pašu nosaukumu.

Viņa rīko pieredzes dienas, kurās bērnunamu audzēkņus iepazīstina ar dažādu profesiju pārstāvjiem. Astoņos gados biedrība organizējusi vairāk nekā 70 šādus pasākumus un sola neapstāties.

"Pats galvenais – palīdzam definēt dzīves mērķus un izvēlēties profesiju. Kā tas notiek?

Mēs braucam pie uzņēmumiem, komunicējam ar cilvēkiem, kas tur darbojas un kam tiešām deg acis no tā, ko viņi dara," stāsta Olga Kazaka

un atzīst – viņai šķiet, ka arī bērnunamu bērniem šajos braucienos ļoti bieži iedegas acis.

Viņa stāstīja, ka bērnunamu bērni daudz bijuši tādās praktiskās vietās kā frizētava, maizes ceptuve. Tāpat bērni sportojuši kopā ar Latvijas  basketbola un futbola izlases spēlētājiem, kā arī bijuši bankās, lidojuši mazās lidmašīnās un sarunājušies ar to pilotiem.

Biedrības "Taureņa efekts" pārstāve klāstīja, ka 14-16 gadi ir tas vecums, kad jaunietim jāsāk nopietni domāt, ko viņš darīs dzīvē.

Ģimenēs jaunieši par to runā ar vecākiem, bet bērnunamos ar bērniem ne vienmēr būs laiks un motivācija runāt par šīm lietām.

"Ja mēs ar šiem pasākumiem palīdzēsim viņiem varbūt paskatīties apkārt un atrast kaut kādu profesiju, kurā viņi tiešām varēs arī atrast sevi nākotnē, tas, manuprāt, ir fantastiski. Tāpēc mēs pat nemēģinām kaut kā ierobežot – "nē, nē, šis viņiem nespīd". (..) Vienmēr pats galvenais nosacījums – jāļauj pamēģināt kaut ko darīt pašiem," teica Olga Kazaka.

Viņa domā, ka mūsdienās daudz kas ir iespējams, un pats galvenais ir – lai šie jaunieši noticētu saviem spēkiem. "Tad viss notiek!"

Jau vēstīts, ka Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas veidotā raidījumu sērija "Sistēmas bērni" raisīja lielu rezonansi un arī uzdeva jautājumu – kā mēs katrs varam palīdzēt bērnunamu bērniem. Šajā nedēļā Latvijas Radio stāsta par cilvēkiem, kuri to jau dara.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti