4. studija

Desmit gadi izmeklēšanas un... čiks

4. studija

Strādājošiem neērts darba laiks

No pilsētas uz laukiem

No pilsētas uz laukiem: Icaku ģimene Viesturu pagastā izvērš lauku labumu audzēšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Rundāles novada Viesturu pagasta mājās "Padegas" jau pāris gadus saimnieko Icaku ģimene, kas ar vieglu sirdi dzīvi pilsētā nomainījusi pret dzīvi laukos un savā saimniecībā izvērš lauku labumu audzēšanu. Par to vēsta LTV raidījums "4.studija" noslēdzošajā rubrikā "Gada notikums".

Par savu nozīmīgāko aizvadītā gada notikumu Sandra un Artis gan sauc dēla Dināra meitiņas krustabas un meitas Aelitas dēliņa nākšanu pasaulē. Bet tam visam pa vidu noticis vēl kāds gada notikuma cienīgs fakts - Icaku ģimenei izdevies kopīgiem spēkiem attīstīt savu mazo lauku saimniecību.

"Mēs visu laiku braucām šeit katru brīvo brīdi. Kopām, stādījām. Sākumā, protams, tās bija puķudobes, pēc tam jau tas bija kaut kāds dārziņš un tas apauga, apauga un katrreiz mums bija arvien grūtāk no šejienes aizbraukt.

Bet ir jāaizbrauc, ir jāizdara darbs, ir jānopelna nauda. Un tas sāka viss tā kā apnikt un nepatika tā braukāšana," par iemesliem pārcelties uz dzīvi laukos stāsta māju "Padegas" saimniece Sandra.

"Tā mēs tagad mēģinām. Mēs dzīvojam un, protams, domājam, kā mēs šeit varam pelnīt dzīvojot."

Māju saimnieks Artis norāda uz slikto ceļiem. "Ir tādas dienas, kad ceļš vienkārši izšķīst (..). Kaut vai lai tiktu pēc maizes, ko mēs paši te necepam, uz veikalu kilometru sanāk brist pa dubļiem," teica Artis, gan norādot – šīs grūtības ir pārvaramas.

Neilgi pēc pārcelšanās uz laukiem Sandra uzrakstīja projektu, lai pieteiktos uz mazajām lauku saimniecībām paredzēto Eiropas Savienības struktūrfondu finansējumu. 2015.gada beigās projekts apstiprināts un 2016.gadā sākts būvēt ēku saimniecībā izaudzētās produkcijas šķirošanai un fasēšanai.

Pagājušajā vasarā ģimene jau sāka piegādāt klientiem pašu audzētos lauku labumus - olas, rabarberus, kabačus un citus dārzeņus.

Iekoptais dārziņš, vistu kūts, pirtiņa – viss mājās "Padegas" uzbūvēts pašu spēkiem. "Ritenis jau nav jāizdomā no jauna. Viss jau ir gatavs, tikai visu to salikt kopā vajag, un tā arī izveidojās šitā novietne mums," sprieda Artis.

Sandra piebilda: "Mēs esam laulībā esam nodzīvojuši 30 gadus, būs drīz 31.

Mums ir šobrīd viss jāveido, mums ir interesanti. Mēs esam to dzīvi sagriezuši tā, ka mums atkal ir interesanti."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti