Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Grāmata "Linen. Laima. Latvia" – tekstilmāksliniece Laima Kaugure

Netradicionālā lauksaimniecība kā hobijs un bizness

No fazāniem līdz strausiem – Smiltenes «Ezerlejās» izvērš netradicionālo lauksaimniecību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Smiltenes novada Launkalnes pagasta "Ezerleju" saimnieki Evita un Guntis Jākobsoni izvērš netradicionālo lauksaimniecību – vispirms sākts audzēt fazānus, un pakāpeniski tiem piepulcējās dambrieži, mufloni un strausi. Netradicionālā lauksaimniecība gan vairāk ir hobijs – galvenais ienākumu avots ir mežizstrāde.

Evita un Guntis uz "Ezerlejām" pārvācās pirms 12 gadiem, un kopš tā laika šī vieta pārvērsta līdz nepazīšanai - kādreiz tur bijuši tikai aizauguši lauki, bet tagad tur audzē teju visu dzīvo, ko vien Latvijā var izaudzēt: dažādos aplokos brīvi pastaigājas strausi, dambrieži, mufloni, kazas, fazāni, truši un daudzi citi zvēri.

"Sākām mēs ar fazānu audzēšanu. To es gribēju savam hobijam, bet tas viss kaut kā spontāni notika – pat grūti atbildēt, kā tas viss radās. Piemēram, tie paši strausi – skatāmies – ir sludinājums. Evita no sākuma [teica] – "nē, nekādā gadījumā." Aizbraucam, ieraugām – ir jāņem, ir smuki, forši. Tā arī apaugām ar mantu," stāsta Guntis.

Tagad „Ezerlejās” izveidots mini zooloģiskais dārzs. Tūristiem tiek piedāvātas arī nakšņošanas iespējas. "Ezerleju" saimnieki Evita un Guntis dzīvniekus un putnus audzē ne tikai tūristu priekam – viņi arī tirgo olas un gaļu. Saimnieki ir pārliecināti, ka laukos ir ko darīt, vajag tikai gribēt.

"Tas ir atkarīgs no cilvēka paša. Ja viņš sēdēs un gaidīs, kad viņam kaut ko pienesīs klāt un iedos rokās, tad noteikti neko labu viņš nesagaidīs. Ir vienkārši jādara un, ja nesanāk, tad ir jāmēģina  vēlreiz, un tad arī viss izdosies," tā Evita, norādot, ka pēc divu gadu studijām Rīgā sapratusi, ka dzīve pilsētā nav priekš viņas.

Saimniecības galvenais ienākumu avots esot mežizstrādes darbi, netradicionālā lauksaimniecība vairāk ir hobijs. Šis hobijs gan prasa uzmanību katru dienu, jo dzīvnieki ir jāpabaro un jāapmīļo, tāpēc saimniekiem brīvdienu iznāk ļoti maz.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti