Neretā kritizē angļu valodas eksāmena laika pārcelšanu uz pavasari

Problēmu daudz, bet ieguvumu maz. Tā par ministrijas lēmumu, kas paredz angļu valodas eksāmenu vidusskolu beidzējiem organizēt jau marta nogalē, saka Neretas vidusskolā. Sertifikāts tiks saņemts tikai dažas dienas ātrāk, un tiem, kuri vēlas studēt Eiropas augstskolās, tas nepalīdzēs. Turklāt audzēkņi un skolotāji norāda, ka šobrīd gatavošanās pārbaudes darbam notiek gripas epidēmijas laikā, bet pēc eksāmena gandrīz divus mēnešus atkal būs angļu valodas stundas.

Pagājušā gada nogalē apstiprinātie noteikumi, kas paredz, ka angļu valodas eksāmens šajā mācību gadā notiks no 26. līdz 28. martam, samulsinājis Neretas vidusskolas angļu skolotāju ar 40 gadu stāžu.

„Katram ir savs laiks, un pēkšņi ne no šā, ne no tā gandrīz semestra vidū man jākārto ar bērniem eksāmens. Divi mēneši, kas mums paliek, kas būtu normāli, kas būtu bijuši līdz normālajam datumam.. ļoti daudz ko var padarīt pa diviem mēnešiem. Man šo divu mēnešu ļoti pietrūks,” saka angļu valodas skolotāja Ruta Aukšpole.

Neretieši uzskata, ka eksāmena pārcelšana atspoguļosies arī rezultātos, jo ministrija, pieņemot lēmumu, aizmirsusi, ka tādejādi intensīvākā gatavošanās notiek gripas laikā.

„Tas ir februāris, tas ir marts. Es atvainojos, bet es pati šobrīd esmu slima. Es nevaru aiziet uz slimības lapas, kā tautā saka, tikai tāpēc, ka man ir eksāmens, eksāmens, eksāmens,” norāda skolotāja.

Pārliktais eksāmens rada arī saimnieciskas problēmas. Brīvlaika nedēļā abiturienti vienu dienu kārtos eksāmenu, bet pārējās dienās jānodrošina mācību process, un tas nozīmē arī apkuri skolā.

Pedagogi gan nav pret reformām, tikai uzskata, ka ministrija šoreiz izvēlējusies vieglāko ceļu. Viņuprāt, pārmaiņas visvairāk vajadzīgas saturā.

„Manuprāt, mums saturā visa ir par daudz, mums vairāk ir vajadzīgs bērnus gatavot tieši iemaņām, praktiskajam pielietojumam, saturu drusciņ atslogojot,” uzskata Neretas viduskolas direktore Laima Grebska.

Arī "TV Spektrs" aptaujātie Neretas vidusskolas 12.klases skolēni kritiski izsakās par drīzumā gaidāmo eksāmenu.

"Labprāt gribētu, lai kāds pasaka pēkšņi - viss ir atcelts," saka skolniece Ludmila Boļšakova.

Savukārt Raivis Pauniņš uzskata, ka no eksāmena pavasarī skolēni "neko dižu neiegūs." Teica, ka dažas dienas ātrāk varēsim tos sertifikātus iegūt, bet tas, ka tāpēc uzreiz pārceļ par 1,5 mēnesi... es domāju nav nekādas jēgas no tā," teica vidusskolnieks.

Izglītības un zinātnes ministrijā iecerēts, ka nākamā gada abiturientiem martā būs jākārto ne tikai angļu, bet arī latviešu valodas eksāmens.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt