4. studija

4. studija

4. studija

Kad Rīgā sāks kursēt metrobuss?

Stāsts par to, kā nenolaist rokas. Mūziķu - Ivanu ģimenes - pieredze

Mūziķu ģimene pandēmijas laikā gatavo konditorejas našķus

2019. gadā Ivanu ģimene uzstājās teju 200 koncertos un ballītēs, bet pandēmija radošā pāra un viņu mazā dēlēna ikdienā ieviesa izmaiņas – tagad viņi nodarbojas ar konditorejas našķu gatavošanu un tirgošanu.

Kristīne un Gatis ir kopā ne tikai muzikālā duetā uz skatuves, bet arī lieliski sadziedājušies dzīvē, izveidojot radošu un sirsnīgu ģimeni. Vīrs Gatis ir grupas "Dakota" ģitārists un sieva Kristīne – dziedātāja, projekta "Dzīvā karaoke" (iespēja dziedāt karaoke instrumentu pavadījumā ar profesionāliem mūziķiem, nevis ar fonogrammu) idejas autore un dibinātāja.

Pirms pandēmijas sākuma Ivanu ģimenes ikdiena saistījās ar ballīšu mūziku, gan uzstājoties duetā, gan grupā "Crazy Daisy". Dīkstāves dēļ ballītes nenotiek jau gandrīz gadu.

Kā raidījumam "4. studija" stāstīja Kristīne, pandēmijas sākums nebija viegls: "Tu saproti, ka tev nav palicis vairs nekā, it kā jau ir vīrs blakām, viss jau ir… bet nezini, kas būs rītdien. Un tad arī tas emocionālais nospēlē savu lomu, un asaras vienkārši plūst, un tu neko nevari izdarīt."

Tomēr radošā mūziķu ģimene nepadevās grūtsirdīgām domām, bet pievērsās jaunai nodarbei. "Es pamēģināju uzcept riekstiņus ar iebiezināto pienu, kurus piedāvāju saviem draugiem, un tādā veidā tas aizgāja," atcerējās Kristīne. Mūziķe sacīja, ka šis našķis viņai saistās ar bērnības garšu.

Kristīne nav konditore un nekad dzīvē līdz šim neiedomātos, ka varētu ko tādu realizēt: "Nekad mūžā. Vispār ne. Man nekad nav bijusi tāda pacietība. Ko var mainīt šis laiks – vienkārši cilvēks pārtransformējas absolūti, pilnīgi citā virzienā!"

Laika gaitā Kristīnes gatavoto konditorejas gardumu klāsts ir audzis. "Man ir vairāki našķi, kas ir pakāpeniski tapuši pēc [..] riekstiņiem. [..] Pūžņi, skudru pūžņu bumbas un riekstiņi, kur var ielikt vēl riekstus iekšā – lazdu riekstu, mandeli, kokosriekstu skaidiņas. Un tas viss apaug, apaug, apaug, un nu jau ir izveidojusies tāda našķu mājiņa, kuru mēs nosaucām par "Mmm... našķis!""

"Kontrastam vajadzēja arī sāļu, jā, ir sāļie riekstiņi ar sieru un zirnīšiem, ar ķiploku, kas ir tik ļoti vajadzīgs šobrīd imunitātei," piemetināja Kristīne.

Dziedātāja atzina, ka bez savas lieliskās atbalsta komandas šo izaicinājumu nevarētu paveikt.

Vīrs Gatis lepojas, ka ir viens no galvenajiem degustatoriem, bieži vien arī kurjers, kārtojis grāmatvedības lietas. Savukārt dēls Uvis piebilda, ka viņam vislabāk garšojot mammas gatavotie riekstiņi ar iebiezināto pienu. "Sākumā, kad tas viss bija starta procesā, tad Uvis man palīdzēja riekstiņiem bumbiņas taisīt – tās mīklas bumbiņas. Viņš taisīja visādas pīlītes, visu kaut ko tādu," piebilda Kristīne.

Šobrīd ģimene jūtas pielāgojusies jaunajai situācijai. "Es domāju, ka mēs esam diezgan veiksmīgi adaptējušies tam visam un dzīvojam tā, kā ir. Nu jā, mēs vienkārši pielāgojāmies situācijai, jo tu jau nevari neko mainīt, tu maini savus uzskatus, savu ikdienu. Ir grūti ielekt [..] jaunajā, jo tu [..] dari kaut ko pavisam absolūti citu," uzsvēra Kristīne, piebilstot, ka konditorejas gardumu gatavošanu nevēlētos pamest, jo cilvēku novērtējums dod spēku turpināt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti