Monopols

Uzņēmēja Linda Raituma: Izstādes ir vieta, kur tu kā dizainers saņem vislielāko enerģiju

Monopols

Pasaules latviešu mākslas centra direktors Kārlis Kanderovskis pats zīmē ar tintes spalvu

Influencere, pavārgrāmatas autore Jana Medova sapņo par savu kulinārijas šovu

«Mīlestība virtuvē»: ar pavārgrāmatu latviešu un krievu valodās influencere Jana Medova vēlas apvienot Latvijas iedzīvotājus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Dzīvesstila blogere Jana Medova izdevusi pavārgrāmatu “Mīlestība virtuvē”, kas vienlaikus lasāma gan latviešu, gan krievu valodā. Vēlējos apvienot Latvijas iedzīvotājus, Latvijas Radio raidījumā “Monopols” pauda Jana, kura ģimenē runā krievu valodā, bet pati jau vairākus gadus cenšas uzlabot savas latviešu valodas prasmes.

Jana ir influencere un trīs mazu bērnu mamma ar pilna laika mājas soli, kā arī lielu ideju un dzīves plānu pilnu galvu. Jana stāstīja, ka prot  ātri un no vienkāršiem produktiem uzburt gardus ēdienus, un šajā dzīves garšu jūklī būt laimīgai. 

Jana ar savām zināšanām nebaidās dalīties ar apkārtējiem, tāpēc nesen iznākusi viņas pavārgrāmata “Mīlestība virtuvē”.

“Mana grāmata ir sievietēm, kuras arī negrib daudz laika pavadīt virtuvē, kurām gribās gatavot skaistus, garšīgus ēdienus, bet arī atpūsties nedaudz,” stāstīja autore.

“Man šķiet, ka virtuve nav vieta darbam, tā ir vieta mīlestībai pret ēdienu, dzīvi, partneri, bērniem un, protams, sevi,” viņa piebilda. 

Janas grāmata ir veidota divās valodās – latviešu un krievu. “Man gribējās, lai saturs un grāmata apvienotu cilvēkus Latvijā.”

Lai gan blogeres ģimenes sarunvaloda ir krievu, viņa pati jau vairākus gadus strādā pie tā, lai vēl uzlabotu savas latviešu valodas prasmes.

Pēdējo divu gadu mērķis Janai bijis labāk apgūt latviešu valodu, jo mācījusies skolā ar krievu mācību valodu. Lai arī universitātē mācības bija latviešu valodā, tam sekoja trīs dekrēta atvaļinājumi, kuru laikā latviski runāt nācies mazāk.

Jana Medova ar meitām
Jana Medova ar meitām

"Visus bērnus no pusotra gada vecuma mēs laižam latviešu bērnudārzā ,un viņi tagad savā starpā mājās runā latviešu valodā reizēm, un tas ir forši. Mums arī ir vakari, kad sēžam pie galda un runājam ar bērniem latviski, lai atbalstītu," stāstīja Jana un atklāj, ka bērni mācīsies ebreju skolā ar latviešu valodas plūsmu.

Jana Medova ar meitām
Jana Medova ar meitām

Janas ģimene ir daudznacionāla, viņas senčos ir ukraiņi, tatāri, kaukāzieši, ebreji, arī viņas vīrs ir ebrejs. 

„Tāpēc ir uguns mūsu mājās,” atzina Jana un stāstīja, ka arī svin dažādu tautu svētkus, piemēram, ebreju svētkus hanuka.

Janas vecāki nāk no Sibīrijas pilsētas Tomskas un uz Latviju pārcēlušies tikai 1990. gadā. “Priekš manis viņi ir varoņi. Viņi dzīvoja Sibīrijā un visu laiku gribēja aizbraukt no tās mazās pilsētiņas.

Vecāki ieraudzīja avīzē sludinājumu, ka kāds maina savu dzīvokli Rīgā pret dzīvokli Tomskā, kas bija pārsteigums. Viņi izdomāja, ka to darīs un aizbrauks, jo viņiem gribējās, lai bērni dzīvo tuvāk Rietumiem,” stāstīja Jana. 

Pēc tam, kad vecāki bija ieradušies Latvijā, viņiem klājās ļoti grūti –  bija smagi jāstrādā, jāmācās valoda, jāaudzina bērni, līdz 1995. gadā viņiem izdevās uzsākt savu biznesu un atvērt makaronu fabriku “Mario”, kas kopš 2001. gada pārtapusi par konditorejas cehu. 

“Es ļoti lepojos, ka man ir tādi vecāki. Diemžēl, tēta nav vairs ar mums, tagad tur [uzņēmumā] strādā mamma, māsa un brālis. Es esmu vienīgā, kas nestrādā tur. Pateicu, ka gribu veidot lielu ģimeni un nevarēšu to paspēt apvienot ar lielu biznesu, lielu uzņēmumu. Tā es tagad taisu savu kaut ko,” Jana stāstīja. 

“Visu laiku iekšā bija sajūta, ka man vajag uzdāvināt kaut ko pasaulei, kā izdarīja mani vecāki. Viņi uztaisīja kaut ko lielu - dod darba vietas, dod labu produkciju, man arī gribējās kaut ko iedot. Mana grāmata ir tas, ko es dodu cilvēkiem,” viņa piebilda. 

Nākotnē Jana vēlētos īstenot pati savu kulinārijas šovu, lai varētu parādīt, ka gatavot var arī ļoti ātri, vienkāši, skaisti un dažreiz smieklīgi. Viņas mērķis ir dāvināt cilvēkiem labu garastāvokli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti