Dienas ziņas

Gūst prieku strādājot par skolotāju

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rēzeknē godina zelta kāzu pārus

«Mīlestība, pacietība un izturība» - Rēzeknē godina zelta kāzu pārus

Rēzeknē jau 13 gadus ir tradīcija godināt pārus, kuri svin 50.kāzu gadadienu jeb zelta kāzas. Šajās svētku reizēs pāriem atkal tiek uzsaukts “Rūgts!”, un skan atmiņu stāsti par laulības gados piedzīvoto.  

Gluži tāpat kā pirms 50 gadiem, kad viens otram teica “jā”, sadevušies rokās, saviļņojuma un nedaudz arī uztraukuma pārņemti, Latgales vēstniecības "Gors" zālē ienāca pāri, kuri šogad svin zelta kāzu jubileju. Kaut arī svinīgajā pasākumā piedalījās desmit pāri, patiesībā to skaits Rēzeknē ir daudz lielāks.

"50 gadi – tas ir ļoti daudz kopā nodzīvots. Jau mazmazmeitiņa ir mums tagad. Nākam mēs no ticīgām ģimenēm. Un mums kaut kur tā saite, ar ko Dievs savienojis, cilvēks nu nav tiesīgs šķirt. Ir jau visādi gājis pa to dzīvi. Nav jau tikai tie skaistie brīži visi bijuši. Nu, bet galu galā... ja kāds pakrīt, viens otru paceļ, stutē. Un ejam tālāk!" stāstīja Zinaīda un Oļģerts Borisi.

Katram no pāriem ir gan savs īpašais iepazīšanās stāsts, gan kopā piedzīvotie brīži, kas atmiņā paliks vienmēr. Marija un Antons Širini atklāj, ka pirmie kopdzīves gadi aizvadīti nevis Latgalē, bet gan Vidzemē – Vecpiebalgā. Tieši tāpēc pasākumā Antons savai sievai veltīja dziesmu “Vecpiebalgas ūdensrozes”.

"Pirmajā darba vietā mums tāds zirgs bija – Līgonis. Iemācīju sievu ar zirgu jāt. Daudzreiz bija arī pāri galvai. Lidoju! Visādi ir gājis, jā! Jaunībā aizbraucām uz pirmo darba vietu – vienam bija čemodāniņš rociņā un otram čemodāniņš rociņā. Kā studentiem! Un sagājām kopā. Tagad liekas – tā neuzsāktu, tā neriskētu," stāstīja Marija un Antons Širini.

Mīlestība, pacietība un izturība – vārdi, kas pasākuma laikā izskanēja bieži, jo tas esot galvenais, kas nepieciešams ilgai un saticīgai kopdzīvei.

"Jaunajiem vajag nedaudz vairāk iepazīt vienam otru. Pirmie tie dzīves gadi kopā ir nedaudz sarežģītāki. Vajag pielāgoties viens otram, vajag paciest, savu mīlestību vajag tomēr izkopt. Pasaki labu vārdu, glāstu, smaidu!" uzsvēra Širini.

"Šiem pāriem ir tas, kā trūkst mūsu jauniešiem. Viņiem ir pacietība un prasme izrunāties par visām problēmām kopā. Es uzskatu, ka mūsdienu jaunatne – viņi tādi ļoti strauji. Kaut kas nepatīk, uzreiz viss – šķiramies! Bet šie cilvēki pārvarēja visas grūtības un kopīgi risināja visas problēmas. Nu, un, protams, var redzēt, ka tā ir liela mīlestība visiem pāriem bijusi!" stāstīja Rēzeknes dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Inese Upeniece.

Pasākuma laikā sumināti arī trīs pāri, kuri laulībā nodzīvojuši 60 gadus, un svin dimanta kāzas. Starp viņiem bija arī dzejniece Leontīne Apšeniece Akula ar vīru Pēteri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti