Dienas ziņas

Siguldā Ziemassvētkus rada cilvēki ar īpašām vajadzībām

Dienas ziņas

Jaunieši palīdz senioriem apmaksāt pirkumus

Puisis māca hip-hop dejas jauniešiem internātpamatskolā

Miķelis māca hip-hop dejas bērniem ar īpašām vajadzībām un tic – dejot var ikviens

Ziemeļvidzemes internātpamatskolā mācas bērni ar īpašām vajadzībām un attīstības traucējumiem. Jau otro mācību gadu audzēkņiem ir iespēja apgūt hip-hop dejas sava vienaudža Miķeļa Jāņa Benuža vadībā. Skolotājs ir pārliecināts, ka dejot var ikkatrs.      

Miķelis Jānis Benužs Ziemeļvidzemes internātpamatskolā vienreiz nedēļā ierodas, lai jauniešiem ar viegliem intelektuāliem traucējumiem vadītu hip-hop deju nodarbības. Šoreiz līdzi ņemts cienasts, jo pēc nodarbības paredzēts klases vakars. Miķelis nu jau otro gadu te ir savējais.

Jaunietim ir 18 gadi, viņš mācās Valmierā, un uz 15 kilometru attālo Vaidavu ceļu ļauj mērot draugu un radu dāvinātā nauda.

Pērn savā dzimšanas dienā Miķelis lūdza dāvanas nepirkt, bet tām paredzētās finanses ieguldīt kādā labdarības projektā, ko pats varētu īstenot.

 “Sākumā bija doma pirkt tikai rotaļlietas, kādu spēli vai sporta ekipējumu bērniem, bet tas ar laiku novalkātos un vajadzētu kaut ko jaunu. Mana mamma rīko nometnes bērniem vasarā, jau 22 – 23 gadus. Pēdējos divus gadus šī nometne notika šajā skolā, un mana mamma pazina direktori, izdomāja un sarunāja, ka varu šeit pasniegt hip-hop dejas,” pastāstīja Miķelis Jānis Benužs.

Internātpamatskolā ievērots, ka Miķeļa vadītās nodarbības jauniešiem palīdz pārvarēt kautrību un sajust, ka ikviens var atrasties uz skatuves, kas arī esot viena no būtiskākajām lietām darbā ar bērniem un jauniešiem ar attīstības traucējumiem. Miķelis gan teic, ka pārliecinājies par to, ka dejot var katrs.

“Bērni mani vēl joprojām daži uzrunā uz “jūs”, bet es viņiem saku, lai uzrunā uz “tu”, jo mēs esam vienaudži. Es esmu skolotājs, bet es esmu arī draugs, es tā ceru,” stāstīja Miķelis.

Ziemeļvidzemes internātpamatskolas audzēkne Irina Kājiņa stāstīja, ka pati iepriekš dejoja tautiskās dejas, “tagad varu dejot hip-hop. Bišķiņ ir grūtāk, bet es cenšos mācīties.”

Ziemeļvidzemes internātpamatskolas direktore Ligita Kūle atzina, ka “Miķelis ir ļoti labs paraugs, šobrīd jau skatījos, viņš ir ļoti pašapzinīgs zēns. Viņi arī mācās no viņa šo pašapziņu – sevi nest, sevi prezentēt, sevi pieteikt.”

Ziemeļvidzemes internātpamatskolā Miķeļa vadītie treniņi likuši domāt par to, ka šādu nodarbību piedāvājumu vērts dažādot. Skolas direktore arī teic, ka tuvākajā nākotnē cer atrast iespēju kā skolā organizēt šīs deju nodarbības biežāk, jo ir pārliecināta, ka tās dod nozīmīgu pienesumu jauniešu attīstībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt