Monopols

Mūziķis, Latvijas Kultūras koledžas padomes loceklis Arnis Veisbārdis

Monopols

Bīskaps emeritus Pāvils Brūvers gan studējis medicīnu, gan stradājis "Radio Brīvā Eiropa"

Monopola viešņa raidījuma "Bez tabu" vadītāja, dūla, piecu bērnu mamma Evelīna Strazdiņa

Meklē dārzā olas un pārrunā svētku kristīgo nozīmi. Lieldienas TV personības Evelīnas Strazdiņas ģimenē

Lieldienām Evelīnas Strazdiņas ģimenē ir divas puses – tradicionālā, kad jāmeklē zaķa atnestās olas, un kristīgā, kad bērniem tiek skaidrots, kas šajās dienās notika ar Jēzu Kristu un ko tas mums māca šodien, viņa stāstīja Latvijas Radio raidījumā “Monopols”. 

Strazdiņa ir televīzijas raidījuma „Bez tabu” vadītāja, dūla un krūts barošanas konsultante. Par žurnālisti viņa sāka strādāt televīzijas kompānijā „LNT” un „Radio Rīgai”, bet kopš 2003. gada vada „TV3” raidījumu „Bez tabu”, vairākus gadus vadījusi ceremoniju „Latvijas lepnums”.

Un tomēr – pats svarīgākais Strazdiņas „amats” ir mamma pieciem bērniem – Fridriham, Beatrisei, Mereditai, Stīnai un Ullai, tāpēc Lieldienas, tāpat kā citi svētki, tiek aizvadīti plašā saimes lokā. 

“Mūsu mājās lieldienām ir divas emocionālās puses.

Viena ir tā tradicionālā, kas ir, kad mēs gaidām, kad zaķītis atnesīs oliņas Lieldienu rītā, un viņš tiešām nes. Mums ir jāpaspēj pirms vārnām iziet laukā, jo tās ir baigi nadzīgās,” stāstīja Strazdiņa. 

Otra puse ir svētki kristīgajā izpratnē, ko viņai ir svarīgi bērniem nodot:  “Mēs parunājam, kas ir ar Kristu, kā tas tā varēja gadīties, kā varēja notikt un kas tas ir, ar ko mums ir jādzīvo, un ko tas mums stāsta šodien.”

Pēdējo gadu iespaidā, kas visiem bijuši mazliet trauksmaini, Strazdiņas ģimenē ieviesta tradīcija ar bērniem lūgties vakaros, viņa stāstīja: “Mums ir dažas iemīļotas lūgšanas vai arī mēs atrodam kādu īpašu lūgšanu kaut kur vai nu internetā, vai nu no man mīļiem mācītājiem, kas tās ir piemeklējuši pie kādām citām svinībām vai atzīmējamām reizēm.” 

“Ticība Dievam un bijība un pietāte pret to, ka ir kaut kas vairāk par mani, par manu spēku, tā noteikti nāk no mammas un ir pat vārdos nedefinēta,” atklāja Strazdiņa. 

Viņa norādīja, ka lūgšanās dzīvē vairākkārt bijušas kā īpašs atbalsts grūtos brīžos, it sevišķi kādā auto avārijā, kas, lai gan paliekošas sekas neatstāja, izraisīja lielu satraukumu par saviem bērniem.

“Bija situācija, kad es īsti nevarēju labu laiku saprast, kā tas beigsies. Mēs braucām ātrajā palīdzībā, un tad man bija tik skaidrs, ka tas ir vienīgais, ko tu vari darīt – skaļā balsī lūgt. Es lūdzos no visas sirds un skaļā balsī,” viņa stāstīja. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt