Panorāma

Pārtrauks sniegt plānveida stacionāro palīdzību

Panorāma

Slimnīcas ierobežo vietas terapeitiskiem pacientiem

Medmāsa atgriežas profesijā, lai palīdzētu novada ļaudīm

Medmāsa atgriežas profesijā, lai palīdzētu novada ļaudīm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Lielais stacionēto pacientu pieplūdums jūtams arī reģionālajās slimnīcās. Tur, tāpat kā Rīgā, priecājas par ikvienu jaunu mediķi, it īpaši jau ar darba pieredzi un lēmumu atgriezties medicīnā. Šoreiz LTV “paldies” par darbu ceļo pie Saldus Medicīnas centra galvenās māsas Daigas Grinšponas, kura pēc desmit gadu pārtraukuma šā gada martā nolēma atgriezties slimnīcā, lai palīdzētu sava novada ļaudīm.

Pēc Saldus slimnīcas likvidēšanas viņa 2009. gadā nolēma pamest ķirurģijas māsas darbu, taču šā gada martā, sākoties Covid-19 pirmajam vilnim, nolēma atgriezties  stacionārā.

“Jebkurš piedāvājums nāk kā apliecinājums, ka man ir kāds potenciāls, ko es varu izdarīt. Nemēģināt un šaustīt sevi būtu bijis daudz grūtāk,” saka Grinšpona.

Viņa slimnīcā atgriezās Covid-19 laikā. Vai to nenožēlo tagad?

“Nē, nevienu pašu mirkli. Kad vēl teicu jāvārdu, Covid-19 bija kaut kur tālu, tālu un likās, ka tas mūs neskars. Laiks ārkārtīgi interesants, kur cilvēki parāda savu patieso būtību,” saka Grinšpona.

Pirms 33 gadiem Grinšpona izlēmusi kļūt par medmāsu, iedvesmojoties no kaimiņos dzīvojošās ārstes. Dzimusi un augusi Saldū un ar prieku pieņēmusi piedāvājumu strādāt dzimtajā pilsētā.

“Vēlme kļūt par mediķi man ir no bērnības. Bērnudārzā spēlējos dakteros ar lellītēm. Citas domas es neatceros,” stāsta Grinšpona.

2009. gadā pēc reformas Saldus slimnīca tika pārveidota par aprūpes slimnīcu, sašaurināts pakalpojumu klāsts. Tādēļ izlēmusi aiziet no darba, mācīties kosmetoloģiju un paralēli strādāt pie ģimenes ārstes.

“Krīzes laiks, 2009. gads, man bija iespēju laiks, jo to es izmantoju jaunas specialitātes apgūšanai,” stāsta Grinšpona.

Slimnīca šobrīd neuzņem Covid-19 pacientus, bet nepieciešamības gadījumā sniedz akūtu palīdzību ar Covid-19 saslimušajiem.

Grinšpona novērojusi, ka pandēmija ietekmējusi daudzus cilvēkus: “Dažkārt liekas, tu visu esi darījis. Bet kā ar jebkuru veselo, ir ļaudis, kas redz pilnu trauku, citi pustukšu. Tas ir atkarīgs no katra paša, vai šis “māšukins” tev ir drauds vai palīgs.”

Ziemassvētku vakaru medmāsa pavadīs, kā pati smej, atbilstoši valdības lemtajam – savā mājsaimniecībā ar vistuvākajiem.

“Ļoti jau gribētos cerēt uz cilvēka veselo saprātu, uz to, ka mēs varam no kaut kā atteikties, lai pasargātu savus tuviniekus. Sāpīgāk ir kaiti nevis pašam pārciest, bet nolūkoties uz tuvinieku, kas cietīs manas vieglprātības dēļ. Es domāju, ka mēs esam gudri ļaudis, spēsim atšķirt viltus ziņu no objektīvas, un paši pieņemsim lēmumu, kā saprātīgi pārlaist šo laiku ar lielākiem vai mazākiem apgrūtinājumiem, bet ar cerību uz veselīgu un labu pavasari,” saka Grinšpona.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti