Dienas ziņas

Valmierā turpinā izglītības iestāžu sakārtošana

Dienas ziņas

Misas jaunsargi dod svinīgo solījumu

Padures mazpulcēni ziedo zupas virtuvei

Mazpulcēni pašu izaudzēto ziedo zupas virtuvei

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Padures pagasta mazpulcēni vasarā pašu izaudzēto – bietes, burkānus un sīpolus – ziedojuši Kuldīgas diakonijas centra zupas virtuvei. Šādā labdarības akcijā bērni iesaistās otro gadu. Tieši tik ilgu laiku viņiem jau pašiem ir sava zeme, kur rūpēties par dārzeņiem.

Viens pēc otra Kuldīgas diakonijas centra zupas virtuves pagrabā tiek sanesti maisi, kuros ir bērnu vasaras veikums: izaudzētās bietes, burkāni un sīpoli. Ar šādu labdarību Padures pagasta mazpulcēni nodarbojas jau otro gadu.

Padurē mazpulcēniem ir pašiem sava zeme, kuru atvēlējusi zemnieku saimniecība "Upeskalni" un kur to visu izaudzēt. „Zemi mēs saņēmām kā labdarības žestu, tāpēc arī izaudzēto nolēmām nodot labdarībai," saka Padures mazpulka vadītāja Vigra Leismane.

Šogad raža gan neesot padevusies tik laba kā pērn. Pavasarī, kad bijis saulains, bērniem vēl bija pēdējie skolas darbi, vēlāk vasara bijusi lietaina, zeme sablīvējusies. Bietes pat nācies pārsēt, arī ar retināšanu un ravēšanu gājis grūtāk.

Tomēr bērni par izaudzēto ir priecīgi, jo vienmēr iegūstot kādu jaunu pieredzi lauku darbos. „Piemēram, ka burkāni jāstāda blakus sīpoliem, tad nemeta burkānu un sīpolu mušas," secina mazpulcēns Kristaps.

Nosvērti zupas virtuvei atvestie dārzeņi nav, bet mazpulka vadītāja lēš, ka ir ap 30 kilogramu sīpolu, pustonna biešu un ap 200 kilogramu burkānu. Diakonijas centrā priecājas par atvesto. Ziemā ik dienu te tiek pabaroti ap 80 cilvēku, burkāni un bietes pietikšot līdz pat nākamajai ražai.

Sajūta laba. Zinās, ka ēdienu kāds ēd un ciena mūsu darbiņu," saka mazpulcēns Kristaps.

Līdzās Borisa un Ināras Teterevu fonda, Ziedot.lv un pašvaldības atbalstam, mazpulcēnus te sauc par lielajiem ziedotājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti