Panorāma

Deputātu algas arī turpmāk pārskatīs reizi gadā

Panorāma

«Saskaņa» nešaubās par uzvaru RD vēlēšanās

Aukle piepilda sapni zemessardzē

Mazā Kristofera aukle Jana Vihlo piepilda savu sapni Zemessardzē

Jana Vihlo darba dienās ir mīļa auklīte mazajam Kristoferam, bet brīvdienās – gan šāvēja poligonā, gan topošā sanitāre Cēsu 27. kājnieku bataljonā. Jana pirms nepilna gada piepildījusi senu sapni un iestājusies Zemessardzē. Tāpēc šī Lāčplēša diena viņai ir īpaša. Pirmo reizi viņa to sagaida formas tērpā ar ieroci rokās, un šī vakara noslēgumā soļo arī lāpu gājienā.

Līdz šim neviena Lāčplēša diena Janai nav pagājusi bez svecītes logā. Tā viņa piemin Brīvības cīņās kritušos. Tagad viņa ir gatava par brīvību cīnīties pati. Pērn decembrī Jana piepildīja senu sapni un iestājās Zemessardzē.

Jana ir profesionāla aukle. Katru reizi nosolās, ka šis mazulis ir pēdējais pieskatāmais, bet nekad nespēj atteikt, kad viņu aicina darbā pieskatīt nākamo.

Lāčplēša dienā, atsaucoties aicinājumam, Jana arī pie mazā Kristofera atnākusi formas tērpā.

Zemessardzes 27. kājnieku bataljonā viņa nebūt nav vienīgā sieviete. Ļoti lepojas, ka tas bāzēts Cēsīs – vietā, kur radies valsts karogs. Lepojas, ka izturējusi mācību posmu. Gan orientēšanos naktī, kad bez gaismas mežā jāatrod kontrolpunkti, gan dzīvošanu mežā. Arī šaušanu.

Ierocis Janai ir arī šovakar, kad viņa kopā ar savējiem no Zemessardzes piedalās pasākumā Līgatnē. Zemessardzē dotais zvērests joprojām deg Janas sirdī. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti