Panorāma

Kaujas rekonstrukcija Zaķusalā

Panorāma

Panorāma

Aukle piepilda sapni zemessardzē

Mazā Kristofera aukle Jana Vihlo piepilda savu sapni Zemessardzē

Jana Vihlo darba dienās ir mīļa auklīte mazajam Kristoferam, bet brīvdienās – gan šāvēja poligonā, gan topošā sanitāre Cēsu 27. kājnieku bataljonā. Jana pirms nepilna gada piepildījusi senu sapni un iestājusies Zemessardzē. Tāpēc šī Lāčplēša diena viņai ir īpaša. Pirmo reizi viņa to sagaida formas tērpā ar ieroci rokās, un šī vakara noslēgumā soļo arī lāpu gājienā.

Līdz šim neviena Lāčplēša diena Janai nav pagājusi bez svecītes logā. Tā viņa piemin Brīvības cīņās kritušos. Tagad viņa ir gatava par brīvību cīnīties pati. Pērn decembrī Jana piepildīja senu sapni un iestājās Zemessardzē.

Jana ir profesionāla aukle. Katru reizi nosolās, ka šis mazulis ir pēdējais pieskatāmais, bet nekad nespēj atteikt, kad viņu aicina darbā pieskatīt nākamo.

Lāčplēša dienā, atsaucoties aicinājumam, Jana arī pie mazā Kristofera atnākusi formas tērpā.

Zemessardzes 27. kājnieku bataljonā viņa nebūt nav vienīgā sieviete. Ļoti lepojas, ka tas bāzēts Cēsīs – vietā, kur radies valsts karogs. Lepojas, ka izturējusi mācību posmu. Gan orientēšanos naktī, kad bez gaismas mežā jāatrod kontrolpunkti, gan dzīvošanu mežā. Arī šaušanu.

Ierocis Janai ir arī šovakar, kad viņa kopā ar savējiem no Zemessardzes piedalās pasākumā Līgatnē. Zemessardzē dotais zvērests joprojām deg Janas sirdī. 

 

6 komentāri
ups
Kā redzams no komentāriem Jūsu iestāšanās Zemessardzē ir izsaukusi plašu rezonansi; divi (vai, varbūt, viens) subjekti Driz un JAUTAJUMS pa abiem mēģina noformulēt kaut ko starp nesakarīgu apgalvojumu un jautājumu, bet gala versijā nekas vairāk par caurejai līdzīgu matēriju neiznāca. Cien. pilsoņi! Ja vēlaties izlikt savus ekskrementus, tad dariet to labierīcībās nevis internetā kādu apd****t! Jūsu komentāri norādu uz Jūsu intelektu! Jauku vakaru un aizdomājieties par to!
opis
Internets domāts laj tvaiku nolaistu un sievietei jābūt mājā pie ģimenes un bērniem !
JAUTAJUMS
Vīriešus meklē vaj?
ups
Nevis ''vaj'', bet ''vai''. Aiz ''meklē'' jābūt komatam. Un ''JAUTAJUMS'' vietā jāliek ''PĀĶIS'' Malacis, Jana, un neņem pierē šos tizleņus!
Driz
Jaha vihlo piepildis maza muhameda sapni iestaties zemessardze !
ups
Nevis ''Jaha vihlo'', bet gan Jana Vihlo. Muhameds jāraksta ar lielo burtu. ''Driz'' vajadzētu papildināt ar ''tapšu gudrāks, bet vēl jāizglītojas'' Veiksmīgi!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti