Dienas ziņas

Jauniešu SOS dienests steidz palīgā senioriem

Dienas ziņas

Liepājā patversme iereibušiem bezpajumtniekiem

Maskavietis Latvijā meklē savas dzimtas saknes

Maskavietis Latvijā meklē savas dzimtas saknes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Maskavieša Rubena Makarova dzimtas mātes līnija sakņojas Latvijā. Lai atrastu savus piederīgos un uzzinātu dzimtas likteņus,  Rubens izmanto visdažādākos līdzekļus un iespējas. Šajos Ziemassvētkos viņš ieradās Dundagā un uz īpašu tikšanos aicināja ikvienu, kuram ir kāda informācija par viņa dzimtu.

Rubens Makarovs ir žurnālists un producents no Krievijas, kura vecvecmāmiņa Agnese nāk no Dundagas puses Gancmaņu dzimtas, bet Maskavā nonākusi Pirmā pasaules kara laikā. Vecvecmāmiņa Agnese vienmēr bijusi daļa no vīrieša dzīves, jo uzaudzinājusi viņa mammu Margaritu. Margarita pati uz Latviju nav devusies, jo vienmēr mākušas bailes, ka tur neviens negaida. Šīs bailes ģimenē iesakņojušās pēc 1925.gada, kad Agnese devusies uz Latviju, bet  izraidīta kā Padomju Savienības spiedze. Sākotnēji šādas bailes bijušas arī Rubenam, bet kādā brīdī viņš sapratis, ka jāizzina savas saknes

"Tā ir ģimenes folklora, daļa no manas dzīves, kuru vairs nav iespējams izmainīt. Un jūtu, ka viņa  liek ar to kaut ko darīt. Un kādā brīdī es sapratu, ka vecmāmiņa grib uz dzimteni, un lūk es viņu atvedu!" stāsta žurnālists un producents Rubens Makarovs.

Atrast Gancmaņu dzimtas pēdas Rubenam nav bijis viegli. Meklējumi uz priekšu sākuši virzīties vien tad, kad Rubens sazinājies ar vietējo Dundagas avīzi. Ar tās starpniecību atrasta kāda sieviete, kura informējusi, ka no Gancmaņiem cēlušās Dinsbergu un Jānbergu dzimtas. Tās ir vienas no plašākajām dzimtām Dundagas pusē.

"Tas ir tā kā pienākums. Vispār, cilvēkiem vienam otram vajadzētu palīdzēt. Liela daļa dundadznieku ir radi, tur viņam ir liela taisnība, un tie radi ir ļoti tālā paaudzē," vērtē avīzes ''Dundadznieks'' galvenais redaktors Alnis Auziņš.

Uz Rubena organizēto tikšanos gan nebija ieradies neviens piederīgais, toties bija sanākuši vietējie, kuri arī ir gatavi palīdzēt meklēšanā.

Tāpat maskavietis te satika Inetu Balodi, kas jaunībā ciemojusies pie Makarovu ģimenes Maskavā.

"Vakaros, kad mēs atnācām mājās, mamma Māra vārīja tēju, un mēs runājāmies par pagātni un viņa mums rādīja savas vecmāmiņas bībeli, latviešu ierakstus mēs tur atradām," atceras Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes asociētā profesore Ineta Balode.

Tuvākajā laikā maskavietis plāno apmeklēt kādu sievieti, kura uz tikšanos ierasties nevarēja sliktās veselības dēļ, bet  zinātu ko vairāk pastāstīt par Gancmaņu dzimtu. Tāpat viņš vēlas izstaigāt vecvecmāmiņas bērnības takas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti