Panorāma

Itālija plāno pakāpeniski atvieglot ierobežojumus

Panorāma

Ogrei būs valstspilsētas statuss

Katerina: Maskavas ielas neierasti tukšas

Maskaviete Katerina: Ielas neierasti tukšas, dzīve kardināli mainījusies

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Krievijā Covid-19 inficēto skaits pārsniedzis 52 000, valstī ieviesti stingri ierobežojumi. Piemēram, Maskavā jau trīs nedēļas iespējams ieceļot vien ar īpašām atļaujām. Arī pilsētā ierobežojumu netrūkst. Kāda ir ikdiena Covid-19 uzliesmojuma laikā, kad ielās patrulē policija, stāstīja maskaviete Katerina Zeveļova.

Lai arī Maskavā stingri pārvietošanās ierobežojumi tika ieviesti vien marta beigās, maskaviete Katerina jau divas nedēļas pirms tam sāka darbu attālināti un ierobežoja savas aktivitātes ārpus dzīvokļa.

Tagad maskaviešiem ļauts iziet vien uz aptieku, pārtikas veikalu vai vienatnē doties pastaigā netālu no dzīvesvietas. Kā norāda sieviete, ierobežojumi salīdzinājumā ar citām Eiropas valstīm ir stingri.

“Maskavas ielas tagad ir tukšas. Pirmo reizi pēc ilgiem laikiem ielās nav sastrēgumu. Man tas ir neierasti, jo dzīvoju ļoti aktīvā rajonā. Tagad izeju – viss tukšs. Vismaz 90% cilvēku uz ielām ir maskās, valkā cimdus. Pārtikas veikalos izveidotas līnijas, lai cilvēki, stāvot rindā, ieturētu pusotru metru cits no cita. Visi to ievēro,” stāstīja Katerina.  

Lai izmantotu transportu, piemēram, metro vai privāto auto, ir jāiegādājas speciāla digitāla caurlaide ar skenējamu kodu.

Pagājušajā nedēļā jaunās sistēmas dēļ metro bija vērojama drūzmēšanās un haoss.

“Cilvēkus pārņēma šausmas. Viņi teica – mēs sēdējām mājās mēnesi, koronavīrusa dēļ zaudējām darbu, bet tagad - viss veltīgi. Tiem, kuri nevar strādāt no mājām un brauc vēl joprojām uz darbu ar metro, tagad jārāda digitālais kods cilvēkam, kurš to pārbauda. Bet pie pārbaudes izveidojās rinda, kur cilvēki stāvēja tuvu cits pie cita,” stāstīja Maskavas iedzīvotāja.  

Līdz digitālo caurlaižu ieviešanai cilvēki ar ierobežojumiem esot bijuši mierā. Uz ielām esot daudz kārtības sargu un patrulē policijas mašīnas. Arī Katerinas mājas pagalmā regulāri ir policisti, kuri ne reizi vien kādu apstādinājuši, lai pārbaudītu dokumentus.

Lai arī ierobežojumi ir stingri un ikviens cilvēka solis tiek kontrolēts, sieviete norāda, ka šajā gadījumā jādara viss, lai nepārslogotu slimnīcas.

“Emocionāli man šajā laikā ir nedaudz bail, bet ar prātu saprotu, ka pašreizējā situācijā citādi nav iespējams,” atzina Katerina.

Lai gan vēl pirms mēneša valsts medijos, kā novēroja Katerina, Covid-19 atspoguļots kā Rietumeiropas un Ķīnas problēma, tagad gan valsts mediji, gan amatpersonas vīrusa uzliesmojumu pilsētā uztver nopietni. Sarunu šovos, kur agrāk tika apspriesta, piemēram, situācija Ukrainā vai Sīrijā, tagad viedokli sniedz veselības jomas eksperti.

“Diskurss, kāds tagad ir valsts televīzijas kanālos un kāds tas bija pirms mēneša, atšķiras. Vēl pagājušā mēneša vidū koronavīrusu raksturoja kā ārvalstu problēmu. Proti, ka tas ir Rietumeiropā, Itālijā, Ķīnā, bet ka tā nav nopietna problēma Maskavā. Toreiz vēl bija maz reģistrēto gadījumu, lai gan nezinām patiesos skaitļus. Situācija izmainījās 20. martā, kad Putins devās vizītē uz Maskavas slimnīcu, kura galvenā atbild par koronavīrusa skartajiem,” stāstīja Katerina.  

“Kopš 13. aprīļa Maskavā ieviesa svītru kodu sistēmu. Kodu var iegūt internetā vai ar SMS palīdzību. Tas nepieciešams gadījumā, ja vēlies izmantot transportu – auto, metro vai pat velosipēdu. Piemēram, ja vēlies aizbraukt uz vasarnīcu, pie ārsta vai aizvest pārtiku radiniekiem, tam nepieciešams šis kods,” stāstīja Katerina.

Viņa atzina, ka viņas “dzīve, tāpat kā daudziem citiem pasaulē, kardināli izmainījusies. Strādāju no mājām. Tā vietā, lai nodarbotos ar sportu zālē, visu daru viesistabā. Netiekos ne ar draugiem, ne ar ģimeni. Ārā eju tikai pēc pārtikas produktiem.”

 KONTEKSTS:

Pasaulē ar koronavīrusu Covid-19 līdz aprīļa vidum inficējušies jau vairāk nekā 2,4 miljoni cilvēku, upuru skaits pārsniedz 160 000. Vissmagākā situācija vēl joprojām ir ASV, savukārt Eiropā vīruss patlaban visstraujāk izplatās Lielbritānijā. Daudzās valstīs pandēmijas ierobežošanai tika ieviesti stingri pulcēšanas ierobežojumi un noteikta karantīna, bet, situācijai uzlabojoties, dažas valstis sāka spriest par ierobežojumu mīkstināšanu.

 

 

 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti