Mājas Londonā, skola - Latvijā

Spēcīga griba apsēsties pie datora un izdarīt – to kā visgrūtāko min gan bērni, gan vecāki, kas dzīvo ārzemēs un skolojas tālmācībā. Taču viens no galvenajiem dzinuļiem pārvarēt šīs grūtības ir vēlme nezaudēt latviešu valodu un spēt iekļauties Latvijas izglītības sistēmā tad, ka būs jāatgriežas mājās. Šādi tālmācībā izglītojas arī Pauls Jirgensons, kura dzīvesvieta tagad kādu laiku būs Anglija.

Paulam ir 12 gadu un viņš jau kādu laiku dzīvo Lielbritānijā, Londonā, jo te darba vieta pagaidām ir viņa mammai, diplomātei Ievai Jirgensonei. Pauls ir viens no tiem nedaudzajiem Latvijas skolēniem, kas izglītojas tālmācībā.

Ar skolotājiem Pauls sazinās pa gabalu. „Pirmos piecus gadus es mācījos Valda Zālīša pamatskolā un tad aizbraucu uz Angliju, un tagad es mācos angļu skolā un Brocēnu skolā," viņš saka. Kontroldarbi un mājas darbi notiek, tos nosūtot pa e-pastu.

Brīvība ir tas, kas Paulam patīk, taču viņam žēl, ka šādi nav iespējams apgūt vienu no mīļākajiem priekšmetiem – fizkultūru.

Paula mamma Ieva Jirgensone stāsta, kādēļ viņi nolēmuši izmantot tālmācības iespējas. „Mēs pirmo gadu nodzīvojām, nemācoties latviešu skolā (..) Bet pēc gada es sapratu, ja mēs neko nedarām un nemācamies latviešu valodā, tad tas viss ļoti ātri aizmirstas. Bija divi varianti: vai nu mācīties skolā vai arī pašmācības ceļā," saka Jirgensone.

Pauls nebūt nav vienīgais, kurš, būdams Lielbritānijā, šādi seko līdzi Latvijas izglītības sistēmai. Brocēnu skolā ir aptuveni 30 šādu skolēnu, kuri pieslēdzas mācībām Latvijā no visas pasaules - ASV, Vācijas, Īrijas, Spānijas, Kazahstānas un citām valstīm.

Šis gads Brocēnos ir sākts arī ar kādu jaunu iniciatīvu, kas nozīmē, ka skola daudz domā tieši par mazāko klasīšu audzēkņiem. „Šogad būs pirmo reizi mūsu praksē pirmklasnieku datorklase," saka direktora vietniece Olita Ļitvinova.

Šobrīd iegūt izglītību tālmācībā ir iespējams vairākās Latvijas skolās, taču Brocēnu vidusskola ir pirmā izglītības iestāde valstī, kur to var darīt, jau sākot no pirmās klases. Šī iespēja pārsvarā domāta ārzemju latviešiem - jaunajām ģimenēm, kas tuvākā vai tālākā nākotnē plāno atgriezties dzimtenē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt