Rīta Panorāma

Telefonintervija ar “Latvijas Valsts ceļi” pārstāvi Annu Kononovu

Rīta Panorāma

Intervija ar iniciatīvas “Uzņēmēji mieram” pārstāvi Ievu Driksnu

Labsirdīgais un cilvēcīgais Botāniskā dārza direktors

LU Botāniskā dārza direktors Uldis Kondratovičs burtiski tā teritorijā arī uzaudzis

Simts gadus senā Latvijas Universitātes (LU) Botāniskā dārza direktors Uldis Kondratovičs savā bērnībā ir dzīvojis tā teritorijā, kādā no tur esošajām mājiņām. Toreiz viņam prātā nenāca, ka dzīves ceļi liks viņam atkal atgriezties un pašam kļūt par Botāniskā dārza direktoru.

“Savus pirmos desmit dzīves gadus es reāli fiziski esmu nodzīvojis Botāniskajā dārzā. Tepat dzīvojis, tepat blakus tagadējā Valsts vācu ģimnāzijā gājis skolā. Pirmie desmit dzīves gadi man te ir pagājuši starp augiem Botāniskajā dārzā, pie dīķa, palmu mājā, džungļos, visādos interesantos, aizraujošos stūrīšos,” stāstīja Kondratovičs.

Toreiz desmit gadu vecumā Kondratovičam ne prātā nenāca, ka viņš varētu iet tēva pēdās un pats kļūt par Botāniskā dārza direktoru.

Iesākumā viņš strādāja par pasniedzēju un vēlāk arī par dekānu Bioloģijas fakultātē. No 2018. gada viņš ir atgriezies savās bērnības mājās, apsaimniekojot 15 hektārus lielo platību.

“Labsirdīgs. Man tiešām liekas, ka Uldis ir cilvēks, kas visiem vēl labu un kurš uzticas savam kolektīvam. Man kā darbiniekam ir ļoti svarīgi, ka uzticas tam, ko es daru, uzticas manām zināšanām. Man liekas, ka Uldis tiešām katram speciālistam, kas šeit strādā, redz labās puses un tic tam, ko katrs no mums dara,” teica LU Botāniskā dārza sabiedrisko attiecību speciāliste Dainuvīte Roginska.

Botāniskā dārza telpaugu speciāliste Rita Riekstiņa uzskata, ka direktora cilvēcīgums balstās uz trīs lieliem vaļiem: “Pirmkārt, profesionālā gudrība, otrkārt, sirds gudrība un, treškārt, dzīves gudrība. Vienmēr lielos un mazos notikumos, dažādās dzīves situācijās viņš visus mūsu kolēģus, kolektīvu uzrunā vienā skaistā vārdā “draugi”. Tas ir ļoti sirsnīgi, cilvēcīgi.”

Lai gan ikdienas darbā Kondratovičam bieži jādomā par saimnieciskiem jautājumiem, gadās dienas, kad kopā, piemēram, ar viesiem, izdodas mierīgā solī izstaigāt dārza teritoriju, ieklausīties putnu balsīs un pieķert sevi domājam šādas domas:

“Es domāju, ak, Dievs, te taču ir tik skaisti. Un to visu mūsu pašu cilvēki ir izdarījuši. Milzīgs paldies visam kolektīvam, tas ir fantastisks.”

Botāniskajā dārzā sastopami vairāk nekā 6000 dažādu augu. Te ir sugas no dažādām pasaules malām, tajā skaitā tādas, kas ir ļoti retas vai apdraudētas. Starp citu, dārza rododendru kolekciju savulaik sācis veidot tieši viņa tēvs Rihards Kondratovičs.

“Tas, kas patīk darbā, ir, ka redzu sev apkārt un tuvumā priecīgus un apmierinātus cilvēkus, ieskaitot kolēģus, ieskaitot darba biedrus. Ļoti priecājos un esmu gandarīts, ja varu palīdzēt un iedot kādu padomu no tās bagāžas, kāda man ir manā rīcībā. Ja kopīgi varam atrisināt sākumā šķietami neatrisināmus jautājumus,” atzina direktors.

Kondratovičs vada Latvijas universitātes Botānisko dārzu īpašā brīdi. Tas tika izveidots tālajā 1922. gadā un šogad svin savu 100 gadu jubileju

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt