Dienas ziņas

Šodien - ēnu diena

Dienas ziņas

Kuldīgas novada skolēni eksperimentē

Līvānu skolnieks tulkošanas konkursā labākais Latvijā

Līvānu skolnieks tulkošanas konkursā labākais Latvijā

Līvānu 1. vidusskolas skolnieks Valts Štolcers Eiropas Komisijas (EK) rīkotajā gadskārtējā jauno tulkotāju konkursā atzīts par labāko Latvijā. Kopumā konkursā piedalījās vairāk nekā 3000 jauniešu no 750 Eiropas skolām, to skaitā 41 skolēns no Latvijas. Darbus vērtēja Eiropas Komisijas štata tulkotāji. Ik gadu šis konkurss kļūst arvien populārāks. Uzvarētāji aprīlī dosies uz Briseli.

Gudrs, viņš vienmēr palīdz kontroldarbos. (..) Valts vienmēr izpalīdz, pasaka savu viedokli dažādās situācijas, (..) mēs zinām, bet viņš ir smaidīgs, atvērts cilvēks, patīk jokot, ļoti sportisks un muzikāls cilvēks,” tā cits caur runādami, Valtu raksturo viņa klases biedri.

Valta seju pārņem smaids, gan dzirdot klasesbiedru raksturojumu par sevi, gan apzinoties to, ka jauno tulkotāju konkursā viņš atzīts par labāko starp dalībniekiem no Latvijas.

Sajūtas bija satriecošas. Jūtos brīnišķīgi (..) Es pat daļēji biju piemirsis par to konkursu, jo mēs rakstījām novembrī. Tagad februāra sākumā uzzināju. Nebiju domājis,” saka Valts.

Konkursā divu stundu laikā bija jāiztulko teksts, Valts to tulkoja no angļu valodas uz latviešu. Angļu valodā Valts jūtas pārliecināts, to viņš apgūst jau no triju gadu vecuma. „Angļu valodu daudz kur pielieto. Arī šobrīd internetā ļoti daudzas mājas lapas var atrast tieši angļu valodā. (..) Krievu valodu neesmu mācījies, tikai to, cik no televizora esmu ieguvis,” saka Valts.

Tulkošanas konkurss tiek rīkots kopš 2007. gada. Skolas, kuras piedalās, tiek izvēlētas izlozes kārtībā. Visus šos gadus Līvānu 1.vidusskola konkursam pieteicās, tomēr šī bija pirmā reize, kad tika dota iespēja piedalīties. Un uzreiz ar tik labiem sasniegumiem! Tie gan angļu valodas skolotāju  nepārsteidz.

To varēja gaidīt. Stabils, vispusīgs, ļoti pozitīvs pret visu, ļoti laba angļu valoda, (..) es viņu no 5.klases mācu. Piedalījies visās olimpiādēs, vietas ieguvis gan novadā, gan reģionā,” audzēkni slavē arī angļu valodas skolotāja Aija Reitere.

Valts un viņa klasesbiedri šobrīd gatavojas angļu valodas eksāmenam, tas būs jau pēc mēneša. Pats Valts savu profesiju ar angļu valodu  nav nolēmis saistīt, viņam tuvāki ir eksaktie priekšmeti, tāpēc izlēmis studēt mehatroniku.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti