Dienas ziņas

Ģitāristi pulcējas pirmajā Latvijas ģitāristu saietā Liepājā

Dienas ziņas

Vilku populācija Latvijā rada zaudējumus zemnieku saimniecībām

Liepājās mūzikas vidusskolas meiteņu koris uzvar koru olimpiādē

Liepājas korim prieks un lepnums par Koru olimpiādē iegūto titulu

Pēc dalības Pasaules koru olimpiādē ar čempiona titulu mājās Liepājā  atgriezies Emīla Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolas meiteņu koris diriģenta Andra Kontauta vadībā. Uzvara gūta jauniešu koru kategorijā. Koristi joprojām dzīvo tā brīža emocijās un lepojas par iegūto atzinību.  

Koris, tikai daļējā sastāvā pēc ceļā pavadītas nakts, sastapts priecīgā noskaņojumā. Dziedāt nevienu neizdodas pierunāt. Esot pārāk liels nogurums. Svētdien 25 pasaules koru konkurencē liepājnieki ieguva čempiona titulu. Korim bija jāsagatavo 20 minūšu ilgs repertuārs, kuru intensīvos mēģinājumos dziedājuši vairākus mēnešus. Kora diriģents Andris Kontauts stāsta, ka tā ir Dieva dāvana par visu ieguldīto darbu un laiku.

“Šis pasākums ir tik svarīgs, ka cilvēks gatavojas šādiem pasākumiem visu mūžu. Un tas sākotnējais ieguldītais darbs, gan vokālajā mākslā, gan vokālajā kultūrā, gan tehnikā, gan dziedāšanas manierē – tas notiek visu mūžu,” atzīst Kontauts.

Kora pamatsastāvā ir 30 meitenes no 12 līdz 18 gadu vecumam. Lielākajai daļai tā bija pirmā starptautiskā pieredze. Svētdien, kad vajadzējis kāpt uz skatuves, esot bijis liels uztraukums, tomēr vislielākais tas bija tad, kad meitenes gaidījušas žūrijas rezultātus.

“Neapšaubāmi prieks un laime. Protams, bijām cerējušas, bet kā jau vienmēr, protams, nedrīkst arī sacerēties pārāk,” saka koriste Monte.

“Vislielākās bija tās sajūtas, tā gaidīšana, kad bija tie 24 dalībnieki, tie 24 kori, tu nezināji, kurā mirklī tu būsi,” piebilst koriste Laura.  

Kora diriģents lepojas ar sasniegto un priecājas, ka izdevies sagatavot augsta līmeņa programmu, neskatoties uz to, ka korī dzied dalībnieces ar dažādu muzikālo pieredzi. Visgrūtāk būšot atvadīties no meitenēm, kuras šogad dziedājušas pēdējo gadu. Ilggadējās koristes zinot, kura ir sasniegumu atslēga.

“Tas noteikti ir Andra Kontauta lielais nopelns, kā viņš ar mums strādāja. Mēģinājumi bija daudz un ļoti niansēti,” atklāj dziedātāja Sintija.

“Varbūt, arī lielā mīlestība pret to, ko tu dari. Es nezinu kā citiem, bet man ļoti patīk dziedāt korī,” piebilst Rebeka.

Pasaules koru olimpiādē līderu vidū ir vēl četri Liepājas kori. Bet turpmākais Emīla Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolas meiteņu kora plāns ir atpūsties un baudīt silto vasaru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti